Величний по-столичному. Черкаський Хрещатик довший від головної київської вулиці більш аніж удвічі. Одна з центральних черкаських вулиць має багату історію перейменування та власну сторінку у Вікіпедії. В інтернет-енциклопедії зазначено: черкаський Хрещатик простягається майже на три кілометри. Тоді як головна вулиця столиці не сягає і півтора. Незважаючи на здебільшого примітивну архітектуру, наш Хрещатик завжди в центрі уваги гостей. Зокрема, і політиків і зірок шоу-бізнесу. Сторінки історії однієї з головних транспортних артерій нашого міста гортала Олена Берестенко.
Олена Берестенко, кореспондент: «Протяжність цієї вулиці – менше трьох кілометрів. Вона не вирізняється з-поміж інших ні довжиною, ні архітектурою. Але завдяки своїй унікальні назві – Хрещатик – знана на всю Україну. Бо інша така – лише у столиці»
Перші згадки про цю вулицю з’явилися наприкінці 19 століття. Тоді вона називалася Дахнівською. До своєї нинішньої назви йшла роками. І пережила з десяток перейменувань.
Сергій Ганницький, краєзнавець: «Хрещатиком на початку 20 століття іменувалася лише частина цієї вулиці, у кварталі між сучасною Байди Вишневецького та Дашкевича. Це було місце, де розташовувалися найкращі крамниці та банківські установи. Тобто ділова частина Черкас».
Ділова частина Черкас була і Українською, і Миколаївською… Останню назву отримала через появу на ній Свято-Миколаївського собору. У період війни Хрещатик мав національну назву.
Сергій Ганницький, краєзнавець: «У часи німецької окупації вона була Українська. Згодом, коли влада знову змінилася, повернулася назва Урицького. Із 1993 року – вже Хрещатик».
Вулицею Хрещатик цікавляться майже всі, хто приїздить у гості до нашого обласного центру. Телеведучі, політики, співаки та закордонні гості. Усі, як один, дивуються: невже столичний Хрещатик такий не один?
Ольга Фреймут, ведуча програми «Ревізор»: «Ми перебуваємо на вулиці Хрещатик. Але не у столиці…».
Ель Кравчук, заслужений артист України «Самое удивительное, что объединяет Черкассы и Киев, – это то, что здесь тоже есть улица Крещатик. По-моему, нет больше ни одного города в мире, где есть еще Крещатик. Получается, он один в Киеве, один в Черкассах».
Черкаський Хрещатик – унікальний топонім, завдяки якому впродовж років наше місто залишиться впізнаваним, упевнені краєзнавці.