Перевидання книги Михайла Чалого «Життя і твори Тараса Шевченка» презентували з нагоди Дня народження великого Кобзаря. Видання, накладом 2 тисячі примірників, побачило світ за підтримки фонду Миколи Томенка «Рідна країна». Це одна з перших біографій Кобзаря, написана його товаришем Михайлом Чалим, яку останній раз видавали в 1882 році. Шевченкознавці впевнені: це один із найкращих життєписів Кобзаря, який брали за основу інші біографи поета.
Презентувати перевидання книги Михайла Чалого «Життя і твори Тараса Шевченка» Микола Томенко вирішив саме на Черкащині. Адже саме це місце є найбільшою скарбничкою життєдайної енергії Кобзаря. Пан Томенко радіє: це видання є першою ластівкою початку вшанування пам’яті великого генія українського народу.
Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України: «Ми намагалися передати атмосферу старого видання».
Особлива ж значимість роботи автора книги Михайло Чалого полягає в тому, що той особисто знав поета та був його товаришем, наголошує Микола Томенко.
Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України: «Він познайомився з Тарасом Шевченком у 1859 році. З того часу неодноразово з ним зустрічався та листувався. Чалий допомагав Т. Шевченку за життя, а згодом брав активну участь у його перепохованні в Україні».
Щодо вшанування пам’яті Кобзаря віце-спікер Верховної Ради має й інші плани.
Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України: «Мусимо обов’язково видати 12-томник, повне академічне зібрання. Якщо ми за 20 років незалежності цього не зробили, то немає за що нас поважати».
Директор Інституту літератури НАН України Сергій Гальченко, який редагував книгу, теж радіє «відродженню» Кобзаря. Він упевнений: Шевченко в усі часи буде прикладом для наслідування.
Сергій Гальченко, директор Інституту літератури НАН України: «Академік Білявський, директор Інституту літератури, казав, що завдяки Шевченку півакадемії ходило в каракулевих шапках і з каракулевими комірами…»
Видання цієї книги є великою подією для всієї країни, впевнений Микола Томенко. Він пообіцяв передати надруковані книги в усі музейні заклади, дитячі бібліотеки та книгозбірні ВИШів.