Замість роботи – до школи. Батьки черкаських першокласників на уроки ходять разом із дітьми. Таку практику запровадили в міській школі №3. Для цього в навчальному закладі облаштували спеціальні парти. Психологи впевнені: присутність дорослих допомагає дитині швидше адаптуватися в новому колективі. На уроках із мамами й татами вже побувала наші знімальна група.
Сьогодні на урок свою маму привів першокласник Богдан. Жінка сидить за партою для батьків. Такі з’явилися в черкаській міській школі № 3. Психологи та педагоги впевнені: присутність батьків допомагає дітям адаптуватися в перші тижні навчання.
Надія Вакацієнко, класний керівник: «Для дитини це, звичайно, велика моральна підтримка. Вона почувається впевненіше та спокійніше. Це, звичайно, добре».
На уроки ходять переважно мами, розповідає вчителька. Хоча іноді приходять і татусі. Вони слідкують, аби діти не бешкетували. Та знайомляться з однокласниками свого чада.
Надія Вакацієнко, класний керівник: «Батьки дуже цікавляться своїми дітьми, хвилюються, як вони у школі, як поводяться, чи не ображають їхню дитину».
Черкащанка Людмила прийшла вже вдруге. Зараз жінка безробітна, а тому їй не довелося брати відгули на роботі. Хоча буває і таке, кажуть у школі.
Людмила Лінкевич, мати першокласника: «Прийшла тому, що в мене дитина активна. Треба за нею приглядіти, щоб спокійно почувалася, щоб добре поводилася на уроці, не заважала вчителю. Ну, ще підтримка духовна».
Богдана присутність мами не напружує. Навпаки, каже, допомагає.
Богдан, першокласник: «Щоб мені допомогти».
Психологи кажуть: присутність батьків потрібна лише впродовж перших кількох тижнів навчання. Цього часу достатньо, аби діти адаптувалися до школи. Але експеримент настільки сподобався батькам і дітям, що у школі розмірковують над тим, аби залишити «батьківські парти» до кінця навчального року.