Ще недобудований, а вже в немилості. Йдеться про тридцятиметровий завдовжки торговельний павільйон. Його зводять у Черкасах у самісінькому центрі. Власники кажуть: то буде квіткова крамниця, як у Європі. Зі скляними стінами та всіма зручностями для торгівлі. Мешканці будинку, під чиїми вікнами і споруджують павільйон, категорично проти. Шкодують за деревами, які росли там до будівництва. Мовляв, то був єдиний зелений острівець. А ще нарікають: павільйон зводять фактично на тротуарі й прямісінько при дорозі. Про суперечливий новобуд – Вікторія Курченко.
Геннадій Ківа, мешканець будинку по вул. Леніна, 35: «Спочатку тут була територія кав’ярні, бару. Потім потихеньку почали зрізати одне за одним дерева в проміжку 1 місяць, потім плиточку почали прибирати та складати. Дивлюся, тут уже стоїть паркан і йде будівництво».
Через це будівництво мешканці будинку навпроти геть втратили спокій. Нарікають: їхня чотириповерхівка й так з усіх боків оточена магазинами. Є й продуктовий, і промтоварів, далі по вулиці – навіть квітковий. Навіщо ще одна крамниця – люди не розуміють.
Лідія Перепьолова, мешканка будинку по вул. Леніна, 35: «У нас у дворі магазин. Там весь час розвантажують машини. Весь час гуркіт. Нащо нам ще один магазин під вікнами?! Цей магазин розташований на дорозі. Підвозячи товар, вони будуть блокувати дорогу. Тут буде гам, шум».
Євгенія Вібе, мешканка будинку по вул. Леніна, 35: «Якщо вони будуть вночі працювати, то нам, мешканцям, буде не мед. І хто дозволив на тротуарі будувати?».
Лаштувати павільйон так близько до дороги та тротуару, переконує співзамовник будівництва, йому можна. Мовляв, два роки по всіх інстанціях збирав дозволи.
Сергій Бєлкін, співзамовник будівництва: «У нас выполнено более 7 проектов. Раньше, еще 5 лет назад, до того, как мы здесь были, здесь было грязище, лужи. Здесь стояли просто машины, везде бумаги валялись. А здесь сейчас будет цивилизация, удобства для людей, рабочие места, инвестиции».
На двохстах квадратних метрах, запевняє Сергій Бєлкін, буде квіткова крамниця, як у Європі. Зі скляними стінами та всіма зручностями для торгівлі. Працюватиме павільйон цілодобово. А поряд ще й облаштують парковку. Територію від перехрестя і аж до банку підприємець орендує удвох із партнером. У мерії до них претензій поки немає.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Підстав відмовити в нас не було. Процедура розробки проекту, погодження, проходження експертизи й отримання дозволу в органах інспекції Держархбудконтролю виконана та витримана на всі 100%».
Іншої думки в міській прокуратурі. Там у зведенні цього торговельного павільйону побачили порушення закону України «Про автомобільні дороги» та ще низки. Бо розташований, кажуть, у межах так званих червоних ліній, а це заборонено. Тому ще в лютому прокуратура опротестувала рішення виконкому про надання підприємцям містобудівних умов і обмежень на таку забудову.
Олександр Архипенко, старший помічник прокурора м. Черкаси: «Враховуючи той факт, що міською владою проігноровані вимоги прокуратури м. Черкаси, 4 квітня поточного року Прокуратурою міста Черкаси пред’явлено позов до Черкаського окружного адмінсуду з метою скасування незаконного рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради».
Зазвичай розгляд таких справ у судах затягується щонайменше на півроку. Павільйон власники планують відкрити вже за півтора місяця.