Новини на ВІККАВіККА-новиниПенсійна реформа: якою вона буде?

Пенсійна реформа: якою вона буде?

-

- Advertisment -

Раніше думати про пенсію українці починали за 5 років до виходу на неї. Сьогодні про своє майбутнє більшість замислюється заздалегідь. На часі в Україні – пенсійна реформа. Остаточно сформувати закон урядовці планують до кінця березня цього року. Сьогодні ж активно триває його обговорення. Днями в Черкасах за круглим столом зібралися підприємці, представники громадських і політичних організацій, а також керівництво обласного Пенсійного фонду. Побували на заході й кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Пенсійна реформа в Україні назріла вже давно – альтернативи немає, констатують урядовці. 16 лютого у Верховній Раді відбулися громадські слухання. На черзі розгляд закону парламентом. Остаточно сформулювати проект планують до березня цього року. А вже до 2013 року в Україні повинна діяти збалансована солідарна пенсійна система.
Основою пенсійної реформи має стати страхова система. Коли кожен працюючий матиме персональний рахунок і щомісяця перераховуватиме на нього певну суму собі на пенсію. Таким чином урядовці планують зменшити дефіцит Пенсійного фонду.
Володимир Багрійчук, начальник головного управління ПФУ в Черкаській області: «Подивилися на Схід, на Захід. І побачили, як люди виходять із ситуації. Більшість завдяки страховій системі».
Переглянуть також і максимальний розмір пенсії.
Анна Вовкогон, заступник начальника головного управління ПФУ в Черкаській області: «На цей час законопроект передбачає 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних. Але багато громадян висловилися, що і цю межу треба зменшувати. Комісія підтримала пропозицію».

Переваги пенсійної реформи працівники головного управління обласного Пенсійного фонду перераховували довго. Із чимось учасники круглого столу погоджувалися, але вказували й на чимало суперечливих моментів.
Костянтин Стратілатов, підприємець: «На сьогодні Пенсійний фонд не є фондом накопичування коштів, він фактично збирає кошти та видає тим пенсіонерам, які заробили пенсію раніше».
Крім того, за словами підприємця, великою проблемою у формуванні недержавного Пенсійного фонду є нестабільність фінансових установ і низький рівень довіри до них.
Костянтин Стратілатов, підприємець: «У кожної людини є острах, що сьогодні я дам гроші у страхову, а завтра вона збанкротує, або хтось вкраде ці кошти».
А дефіцит Пенсійного фонду, який на 2011 рік прогнозовано 18 мільярдів гривень, присутні пропонують викорінювати шляхом виведення економіки з тіні.
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок в Черкаській області: «Проблему дефіциту Пенсійного фонду солідарної системи ми вбачаємо в низькому рівні заробітних плат».
Під час круглого столу лунало ще чимало критики законопроекту. Чи будуть почуті та враховані пропозиції опонентів пенсійної реформи, покаже голосування у Верховній Раді.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Шахрайство з-за ґрат: в’язень з Черкащини видурив у людей майже 180 тисяч гривень

До суду передали справу 31-річного чоловіка, обвинуваченого у повторному шахрайстві, який завдав збитків потерпілим на суму близько 180 тисяч...

Поліція оприлюднила фотознімки наслідків російських атак на Золотоніщині

Поліція документує наслідки атаки ворога на Черкащині. Про це йдеться на сторінці Поліція Черкащини. Держава-агресор атакувала БпЛА Золотоніщину. Пошкоджень зазнала...

Цікаве:

Європейські національні чемпіонати: де дивитися футбол сьогодні

Футбольний сезон в Європі в самому розпалі, і вболівальники...

Посудомийні машини: ваш надійний помічник на кухні

Сучасний ритм життя змушує нас шукати способи економії часу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x