Як не гречка, так борошно. Щодня українцям підкладають нову продовольчу «свиню». Із полиць супермаркетів і магазинів тепер зникає борошно. Продають теж не більша пакунка в руки. Владці називають таку ситуацію штучним ажіотажем. Та закликають не піддаватися паніці. Як довго їстимемо хліб за старими цінами – знає Ольга Скорик.
Після гречаної халепи в Україні настала борошняна. В облдержадміністрації поспішають заспокоїти: паніка штучна, хоча й не безпідставна.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «З борошном ситуація інша. Різко пішла ціна на зерно на світовому ринку – 364 долари. І зернотрейдери такі, як Вадатурський, заявив зараз ціну 1900, потім – 2000, зараз уже 2150. Він скупляє це продовольче зерно».
Дорожчає зерно – дорожчає борошно. Відтак під загрозою опинився стратегічний продукт – хліб. У собівартості паляниці майже 60% залежить від ціни на борошно. Проте черкащани не в найгіршому становищі, запевняє головний аграрій області, подекуди в Україні ціни на хлібобулочні вироби ще вищі.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «3,66 – це Україна, а це всі області, що нижче пішли, – це більша ціна, ніж середня по Україні. От Черкаська область – 3,59 грн. Така ціна на сорти масового вжитку, які моніторить інспекція з контролю за цінами».
Хліб житньо-пшеничний, так званий чорний, на Черкащині на 3 копійки дешевше, ніж в середньому в державі. А хліб вищого ґатунку – білий – на цілих п’ять. Та скільки протримається така ціна – ніхто прогнозувати не береться. Утім, Василь Корнієнко запевняє, що запаси резервного фонду вже розблоковані і зерно на борошно для підприємств-виробників хліба постачатимуть за фіксованою ціною та вдосталь. У заявці до Аграрного фонду Черкащина прописала й борошно для реалізації в торговій мережі.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «Ціна буде на борошно не більша 3 грн. за кг, щоб ви знали. Це та, що буде відпускна. Ми дали заявку на борошно для реалізації в мережі».
Точно не здорожчає, говорять в облдержадміністрації, так званий соціальний хліб. Ціну на нього владці обіцяють втримати.
Олена Татаринова, голова правління ВАТ «Черкасихліб»: «Я вам скажу, що не кожен хоче брати соціальний хліб. Чому ми зробили чорний хліб із вищим ґатунком? Бо почала падати реалізація. У нас росте реалізація батона, хліба гірчичного. По Україні він славиться. Хліб достатньо дорогий».
Хто з підприємців спекулюватиме – того обіцяє карати інспекція з контролю за цінами. Інспектори вже оштрафували таких суб’єктів господарювання на майже 80 тисяч гривень.