Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкаській обласній дитячій лікарні нарешті з’явився робот-тренажер «Локомат»

У Черкаській обласній дитячій лікарні нарешті з’явився робот-тренажер «Локомат»

- Advertisment -

Медичне свято. Обласна дитяча лікарня нарешті отримала найголовніший і найдорожчий апарат для лікування дітей із вадами центральної нервової системи – тренажер-робот «Локомат». Вартісне обладнання з’явилося в лікарні за сприяння президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. Деталі – в наступному сюжеті.

Шестирічний Максим першим в Україні випробував унікальний робот-тренажер «Локомат». Такий апарат поки що єдиний у країні. Унікальне обладнання з’явилося в Черкаській обласній дитячій лікарні за підтримки президента ПАТ «АЗОТ» Валентини Жуковської. За словами головного лікаря Сергія Маркова, «Локомат» – це шанс на повноцінне життя для дітей із вадами центральної нервової системи.

Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Мало хто вірив, що ми це реалізуємо, дай, Боже, на 20-30%. І завдяки тому, що в нас з’явилася можливість ознайомити з цією ідеєю Валентину Борисівну та керівництво «АЗОТу», мрія збулася».

Тренажерна система складається з бігової доріжки, над якою пацієнт фіксується системою ременів. Апарат імітує природну ходу, в якій може регулюватися не тільки швидкість, а й стиль рухів. «Локомат» спрямовує свою роботу на поліпшення кровообігу та підвищення тонусу м’язів. Ноги дитини під час тренування посилають у мозок нервові імпульси, які стимулюють неуражені ділянки кори, в результаті чого ті поступово вчаться керувати ногами.

Сергій Марков, головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні: «Буде ще допостачання, потім буде етап навчання спеціалістів, це дуже важливо. Обладнання може бути будь-яке, але якщо люди не зможуть правильно його застосувати, то користі від нього буде мало».

Унікальний реабілітаційний комплекс обійшовся ПАТ «АЗОТ» у вісім мільйонів гривень. Як зазначила Валентина Жуковська, тепер головне, щоб апарат став корисним.

Валентина Жуковська, президент ПАТ «АЗОТ»: «Ми хочемо, по-перше, щоб центр був безкоштовним. Лікування, наприклад, у комерційних центрах, дуже вартісне – 19 тисяч гривень коштує один курс. Дитині, яка потребує такого курсу два рази на рік, то для її батьків це сума не підйомна. Тому в нашому закладі лікування безкоштовне. По-перше, він має унікальне обладнання, яке ви бачите. Це обладнання, яке може дарувати надію».

Реабілітаційний центр зможе приймати хворих дітей як на стаціонарне лікування, так і на амбулаторне. Щомісяця тут проходитимуть процедури 50-60 хворих. Причому не лише з Черкас, а й з усієї області.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Які вакансії оголошують роботодавці Черкащини найчастіше і кому платять найбільше?

У 2024 році до Черкаської обласної служби зайнятості від роботодавців регіону надійшло 11284 вакансій. Про це повідомляють на офіційному...

У Смілі попрощаються із загиблим солдатом

11 січня у Смілі відбудеться прощання з Юрієм Алексеєнком, солдатом Збройних Сил України, який загинув на війні. Про це...

Цікаве:

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас