Новини на ВІККАВіККА-новиниТурбота на папері: чому соціальні програми не діють

Турбота на папері: чому соціальні програми не діють

-

- Advertisment -

Кожна шістнадцята людина в області – інвалід. На Черкащині діють три обласні соціальні програми, спрямовані на покращення життя цих людей. Однак реалізовують їх здебільшого тільки на папері. У Черкаській області є райони, де немає жодного пандуса. Сотні закладів освіти, медицини, культури, приміщення місцевого самоврядування для інвалідів – неприступні фортеці. Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, нещодавно за круглим столом зібралися чиновники обласного рівня та люди з обмеженими можливостями.

Чиновники стверджують, що сьогодні роблять усе для покращення життя інвалідів. На Черкащині для цього діє аж три соціальні програми. Одну з них – «Безбар’єрна Черкащина» обговорювали в обласній державній адміністрації. Під час дискусії в програмі виявили чимало недоліків. В області 28 % приміщень органів місцевого самоврядування не мають пандусів. Цих пристосувань немає і у 12 % закладів охорони здоров’я та майже в половині закладів освіти. Але вже і збудовані пандуси дуже часто не відповідають вимогам.
Юрій Тимошенко, заступник голови Черкаської ОДА: «Є райони в області, які не мають пандусів. Тальнівький, наприклад. І цей перелік можна продовжувати».
Віктор Болотов, заступник начальника управління архітектури та містобудування Черкаської ОДА: «Ми звикли до формального підходу, до швидких дій, до прикрашання дійсності. За пандусом, який ми бачимо, ховається далеко не те, що є пандусом».

За нормами, пандус будують під кутом 8 градусів, перила повинні бути триярусними на різній висоті в 90, 70 та 50 сантиметрів, повинно бути й спеціальне покриття тощо. У Черкасах, принаймні в центрі, пандуси збудовані практично на всіх перехрестях і входах до багатьох закладів. Проте лише одиниці відповідають усім нормативам. Навіть в обласній дитячій лікарні, яку мали відкрити в березні цього року, пандус далекий від ідеалу.
Благодійний фонд «Наддніпрянський» провів дослідження обласних програм для інвалідів. Його керівник Анна Харченко говорить: здебільшого вони не передбачають конкретних індикаторів ефективності. Заходам, які в них прописані, бракує конкретики.
Анна Харченко, президент БФ «Наддніпрянський»: «Якщо це проведення заходів щодо інтеграції людей із особливими потребами, наприклад, проведення тренінгів для старшокласників. Хто проводить, скільки цих заходів. Жодних кількісних показників програма не містить».
Зауваження Анна Харченко має практично до кожного пункту «Безбар’єрної Черкащини». Немає там ані конкретних цифр щодо кількості запланованих заходів, ані відповідальних за це осіб. На думку дівчини, якщо виправити ці недоліки, ситуація може кардинально змінитися в усій області.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Смілянська громада передала захисникам на передовій сучасну РЕБ-систему

Смілянська міська рада відповіла на запит бійця з позивним «Нестор» про необхідність радіоелектронної системи для підрозділу, що обороняє Україну...

ПАТ “Черкасиобленерго” повідомляє: енергетики Черкащини отримали два потужні вантажні автомобілі від німецьких благодійників

В межах українсько-німецького партнерства енергетики ПАТ «Черкасиобленерго» отримали два вантажні автомобілі Mercedes-Benz Arocs вантажопідйомністю до 10 т з краном...

Цікаве:

Європейські національні чемпіонати: де дивитися футбол сьогодні

Футбольний сезон в Європі в самому розпалі, і вболівальники...

Посудомийні машини: ваш надійний помічник на кухні

Сучасний ритм життя змушує нас шукати способи економії часу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x