Із початку нового року в Україні діє новий Податковий кодекс. Проте й досі він стає об’єктом жвавих дискусій та обговорень. Укотре він зібрав за круглим столом і черкаських підприємців, представників громадських організацій і податківців. У формі діалогу вони з’ясовували суперечливі моменти. Кількагодинні обговорення завершилися конкретними пропозиціями, які черкащани мають намір подати на загальноукраїнський форум. Місцеві підприємці сподіваються, що їх розглянуть у Верховній Раді та внесуть відповідні поправки до Податкового кодексу.
Другий місяць в Україні діє новий Податковий кодекс. Проте його досі обговорюють.
Наталія Старікова, депутат Черкаської обласної ради: «Мы все прекрасно знаем, что Налоговый кодекс должен служить двум вещам: улучшению ведения бизнеса и социальной защите малообеспеченных. Налоговый кодекс является больше политическим документом налоговых реформ».
Складений поспіхом новий Податковий кодекс, замість того, щоб полегшити життя підприємців та покращити економічну ситуацію в країні, викликає чимало запитань і суперечок.
Наталія Старікова, депутат Черкаської обласної ради: «Ни сам Налоговый кодекс, ни комментарии к нему не дают ответ плательщикам единого налога, когда, в какой сумме и в каких случаях платить данный налог».
Основним недоліком нового Податкового кодексу черкаські підприємці називають те, що він не дає жодної можливості для розвитку бізнесу. Зокрема, великий розмір податків на доходи призводить до вимивання коштів із підприємств. Замість того, щоб реінвестувати гроші у своє виробництво, підприємці змушені віддавати їх державі.
Наталія Старікова, депутат Черкаської обласної ради: «Возникли проблемы у предприятия малого и среднего бизнеса, и на основе этого они или сужают свой бизнес, или закрывают».
Петро Чернявський, союз Промисловців і підприємців м. Черкаси: «Сьогодні Податковий кодекс швидше виконує основну функцію, ту, яку в нього заклали Мінфін і Податкова, тобто збір до бюджету. Збір буде. Але сіяти потім немає чим».
За словами учасників круглого столу, новий Податковий кодекс гальмує виробництва, відтак аж ніяк не сприяє розвитку економіки. Тому в цих питаннях, упевнені підприємці, рівнятися треба на Європу. У приклад Петро Чернявський наводить Францію.
Петро Чернявський, союз Промисловців і підприємців м. Черкаси: «У Франції величина податку на доходи більшана 3,3%. Але вона не має такої руйнівної сили, як у нас. Збирається він не, як у нас, раз на місяць, а раз у квартал. А то й раз у рік».
Таким чином, продовжує думку бізнесмен, підприємства Франції економлять на утриманні цілої армії бухгалтерів, а держава – на армії чиновників, які адмініструють цей податок. Крім того, в тій же Франції, говорить Петро Чернявський, контроль за сплатою податків здійснюють раз на чотири роки. Зрозуміло, на такі поступки українські підприємці й не сподіваються. Бажають лише, щоб їх нарешті почули й ухвалили пропозиції, які вони висувають на розгляд урядовців.