Підмога комунальникам. Наводити марафет у місті допомагають адміністративні правопорушники. Це люди, яким суд призначив адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. Нині таких у Черкасах трудиться більше десятка. Роботи для них вистачає: вони прибирають міські кладовища, займаються благоустроєм прибудинкових територій і виконують дрібні ремонтні роботи. Про виховання працею – сюжет далі.
Оксана Модленко, інспектор Соснівського РП Черкаського МВ КВІ: «Я вам даю направлення на підприємство, де ви будете відпрацьовувати адміністративне стягнення. Ви йдете на вказане підприємство та погоджуєте там графік відпрацювання громадських робіт».
Такі направлення у кримінально-виконавчий інспекції дають ледь не щодня. Відпрацювати на громадських роботах найчастіше доводиться водіям, які кермували в нетверезому стані або ж полюбляли ганяти на авто. Таким суд призначає виховання працею. На благо громадськості їм слід безкоштовно віддати від 20 до 60 годин свого вільного часу. Трудитися вони мають по 4 години на день, малолітні – вдвічі менше. Роботи адмінправопорушникам вистачає. Тимчасовими роботодавцями для них стають міські комунальники.
Марина Єлейнік, інспектор Придніпровського РП Черкаського МВ КВІ: «На сьогодні тісно налагоджена співпраця з комунальними підприємствами. Це СУБи «Митниця» та «Придніпровська». Таким чином, наша співпраця спрямована на покращення та чистоту міста Черкаси».
Адміністративні правопорушники допомагають комунальникам прибирати прибудинкові території та виконувати нескладні ремонтні роботи. Приміром, «СУБ «Митниця» співпрацює з пенітенціарною службою вже більше року. За цей час на громадські роботи сюди скерували півсотні людей.
Юрій Гончаров, директор КП «СУБ «Митниця»: «Зараз у нас дві особи задіяні в мікрорайоні «Митниця». Допомагають нашим двірникам у їхній тяжкій і клопітливій роботі».
Антоніна Михайлівна – майстер закритих кладовищ, що на Одеській. Роботи коло цвинтарів, каже, багато, особливо навесні. Слід і приводити до ладу дерева, і прибирати сміття. Тож робоча сила тут украй потрібна.
Антоніна Заскалета, майстер закритих кладовищ КП «Комбінат комунальних підприємств»: «Готуємо кладовища до поминальних днів. Дуже допомагає нам КВІ, направляючи до нас людей. Вони сумлінно працюють. Але є й такі, що треба за ними наглядати».
Із такими довго не церемоняться. Як хто працює несумлінно або ж симулює, кажуть пенітенціарії, ризикує потрапити під арешт.
Олександр Кравченко, інспектор Соснівського РП Черкаського МВ КВІ: «На жаль, є особи, які ухиляються від адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт. До таких осіб застосовується адміністративний арешт до 15 діб».