Усюдисущий шоу-бізнес дістався і до музичних шкіл. Народні музичні інструменти більше не популярні. Їх витісняє мода на естрадний вокал. У попиті й гра на фортепіано. Черкаські школярі все частіше обирають «розкручені» напрямки й усе рідше гру на бандурі чи домбрі. У 1-ій Черкаській музичній школі вже знають, як врятувати ситуацію. Про музичні смаки черкащан і не тільки – в наступному сюжеті.
Тринадцятирічна Даяна – одна з небагатьох, хто захотів опанувати бандуру. Шість років поспіль, із дня в день, дівчина займається музикою.
Даяна Романова, учениця Черкаської музичної школи № 1: «Мені сподобалося, що там було багато струн. Було цікаво, як на ньому грати. Спочатку було важко його опановувати, носити, тримати».
Зараз Даяна не уявляє свого життя без солодких акордів струнного інструмента. Вона каже: гра на бандурі заспокоює нервову систему, розвиває моторику рук і поліпшує настрій. Серед своїх однолітків вона єдина взялася за такий серйозний інструмент. У музичній школі кажуть: попиту на народні інструменти справді немає.
Юлія Темченко, директор Черкаської музичної школи № 1: «Самыми проблемными инструментами на сегодня, к сожалению, несмотря на попытки государства поддерживать народное творчество, являются бандура, домбра, баян, аккордеон. Набор происходит, безусловно, труднее».
Керівництво музшколи намагається розвивати народний напрямок. На сьогодні заклад повністю укомплектований викладачами. Має повноцінну технічну базу. Та й вартість занять – усього півсотні гривень на місяць.
Людмила Квартальова, викладач Черкаської музичної школи № 1: «Вони за 50 грн. отримують уроки сольфеджіо, можуть відвідувати паралельні інструменти (годину за вибором) і брати участь у концертному хорі».
У музичній школі нині активно відроджують клас бандури.
Юлія Темченко, директор Черкаської музичної школи № 1: «Нас радует тот факт, что с 2006 года мы сумеем в нашей школе возродить класс бандуры. На сегодня у нас уже 16 учеников. Да, цифра маленькая, но, тем не менее, эти детки у нас уже объездили всю Украину, они являются лауреатами областного конкурса творческих коллективов, выступают на всех концертах».
Шоу-бізнес і популярні співочі проекти, що манять дітей із екранів телевізора, таки впливають на вибір черкащан, каже Юлія Темченко. Проте народні інструменти – це невід’ємна частина української культури. А тому остаточно не втратять популярності серед черкаських дітей, сподівається директор. Нині в музичній школі навчаються майже шість сотень учнів. Щороку їх кількість зростає.