Мовне обличчя Черкас має бути грамотним, патріотичнимі високоосвіченим. Так вважають учасники міської науково-практичної конференції. Захід, участь в якому взяли міські посадовці, освітяни та науковці,відбувсяв Черкасах уже вчетверте. Говорили на ньому здебільшого про проблеми утвердження та функціонування державної мови, мовні ілюзії та помилки.
Такий патріотичний початок заходу одразу демонструє – тут зібралися лише справжні українолюбці. Поговорити про мову та проблеми, з якими вона стикається щодня, для них – свята справа. Хоча дехто з присутніх зізнається: рідною українська мова для них була не завжди.
Любов Майборода, заступник міського голови м. Черкаси: «Україна – молода держава.Я пам’ятаю, що ще 20 років тому на Театральній площі, коли ми піднімали синьо-жовтий прапор, я ще сама говорила російською».
Ігор Погрібний, директор ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Великі суспільні процеси відбулися, в тому числі і в плані мовної політики. На жаль, ці процеси не набули такого стану невідворотності, як би нам хотілося».
Також присутні говорили про засміченість державної мови іноземними словами та назвами.
Людмила Ромащенко, доктор філологічних наук, ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Наша рідна мова аж кишить летовищами, слухавками, потягами, наразі… А чи не можна обійтися без полови цієї: кілери, рейдери, трейдери, попи, шопи, вікенди???».
Мова – це загадковий феномен, наголошують освітяни. І впливати на неї категоричними способамий очікувати швидких результатів – не слід. Учасники науково-практичної конференції закликають усіх черкащан виховатив собі повагу до рідної мови. А згодом – ще й поділитися цією любов’ю із близькими. Саме тодів калинової буде перспективне майбутнє.