Недооцінена вода. Через занизькі тарифи на послуги збиткує водне підприємство Черкас. Якщо й далі так триватиме – «Черкасиводоканал» буде змушений обмежити постачання «живильної вологи» на місто. Тарифи на послуги підприємства державний регулятор підвищив із 1 лютого. Нагадаю, водопостачання та відведення для населення здорожчали найменше з усіх комунальних послуг – усього на 5%. НКРЕ, корегуючи тариф, врахувала лише підвищення вартості електроенергії. Більше про це – в сюжеті Вікторії Курченко.
Тарифи – нові, проблем від того – не менше. З лютого холодна вода та каналізація коштує черкасцям уже на 5% більше. Так вирішила Національна комісія з регулювання електроенергетики. На «Черкасиводоканалі» кажуть: навіть із новими тарифами підприємство збиткує. Державний регулятор врахував лише здорожчання електроенергії.
Світлана Лісковець, заступник директора КП «Черкасиводоканал»: «У тарифі, який діяв до сьогодні (до 1 лютого), ціна за електроенергію в тарифі була 64 коп., ціна в грудні – вже 82 коп. за кіловат-годину».
Зараз ще більше – вже 90 коп. Різницю держава, говорить Світлана Лісковець, не компенсує. З рештою складниками тарифу – ситуація ще гірша. Так, розмір закладеної мінімальної заробітної плати в ньому – 605 грн. Нині вона вполовину більша. Значно здорожчалий реагенти.
Світлана Лісковець, заступник директора КП «Черкасиводоканал»: «Наприклад, ми от за хлор платимо сьогодні 5 тис. 760 за тонну, а в тарифі – 3 тис. 380 грн. тонна хлору».
Якщо тариф так і лишиться на місці – до кінця року водне підприємство погрузне в боргах, стверджує заступниця директора. Підвищити його треба відсотків на 40. Наразі ж «Черкасиводоканал» намагається економити на енергоносіях. Якістю води, запевняє Світлана Лісковець, в жодному разі підприємство не поступиться.
Світлана Лісковець, заступник директора КП «Черкасиводоканал»: «Для того, щоб вижити, ми, якщо не буде якихось змін щодо тарифів, зміни ціни, можливо, тоді обмежимо водопостачання на місто – як шлях».
А от черкасці водоканалівців радують. За послуги вони здебільшого платять справно.
Валерій Власюк, начальник абонентного відділу КП «Черкасиводоканал»: «Якщо візьмемо по боржниках – це десь 5-7%. 15-20%, які неретельно проводять оплату – через місяць, але вони не є боржниками. Ми маємо десь близько 10 млн. заборгованості – це по населенню».
Боржникам пропонують борг реструктуризувати. Інакше водне підприємство позивається до суду. Тоді за воду недобросовісним споживачам доведеться розплачуватися майном. Начальник абонентного відділу сподівається: боржників поменшає і через урядові новації.
Валерій Власюк, начальник абонентного відділу КП «Черкасиводоканал»: «Зараз нараховується така норма при розрахунку судових витрат – 3% річних та інфляційні. Зараз вирішується питання розрахунку пені за несвоєчасну сплату».
Якщо й Феміда не допомагає, квартири таких черкасців водоканалівці від’єднують від каналізації. Кажуть: метод – дієвий.