Інформація та аналітикаТема дняТема дня: чому зростає виробничий травматизм

Тема дня: чому зростає виробничий травматизм

-

- Advertisment -

Кожному працівникові Конституція України гарантує право на охорону життя і здоров’я в процесі трудової діяльності, а ще – належні та безпечні умови праці, які повинен створити і забезпечити йому роботодавець. Утім, дуже часто закони працюють лише на папері… А от на практиці ми бачимо лише як і надалі поповнюється сумна статистика травмування і загибелі людей. Проведений аналіз стану виробничого травматизму та профзахворюванності у Черкаській області станом на 1.12.2010 року, за даними звітів страхових експертів, свідчить: на підприємствах, установах та організаціях області помітна тенденція до збільшення виробничого травматизму. Це пов’язано із зростання обсягів промислового виробництва та відродження роботи окремих установ. Утім, найголовніша причина, підсумовують експерти, – людський фактор. Адже у 85% нещасних випадків винні самі потерпілі.

Василь Драченко, н-к управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Винуваті у нещасних випадках є часто самі люди, не техніка, а у 65% з цих 85 – це порушення трудової дисципліні. На окремих підприємствах ці нещасні випадки є системні, бо і самі працівники і роботодавці не дбають про безпеку».
Віктор Онишко, н-к управління Держгірпромнагляду по Черкаській області: «Люди самі себе не бережуть, 70% нещасних випадків проходять через недбалість працівників, звичайно, і основні фонди зношені. Часто відбуваються і ДТП, ось у нас була ситуація коли четверо працівників з інституту землеустрою їхали з колегії і усі загинули…»

Не вистачає сьогодні для залежного захисту життя і здоров’я робітників й опіки та підтримки держави. Дуже часто закони працюють лише на папері.
Василь Драченко, н-к управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Згідно закону України про охорону ОДА повинна мати відділ охорони праці, в районах таких підрозділів теж немає, повноваження не виконуються, у державі відсутня вертикаль по охороні праці, все це призводить до того, що цим питанням займаються ФССНВ і держгірпромнагляд».
Віктор Онишко, н-к управління Держгірпромнагляду по Черкаській області: «Україна має один з найкращих законів про охорону праці в ЄС, він чітко регламентує обов»язки, але він працює лише на папері, на практиці – ні. Через це ми і маємо такий високий рівень травматизму».
За 11 місяців 2010 року на підприємствах області сталося 150 страхових нещасних випадків, в яких травмовано 157 працівників, 8 – смертельно. Зареєстровано 7 професійних захворювань. Порівняно з аналогічним періодом 2009 року, кількість нещасних випадків збільшилася майже на 7%. І хоча здоров’я цим людям вже не повернути, усі вони отримують належну матеріальну та моральну підтримку обласної дирекції фонду соціального страхування на виробництві та професійних захворювань України.
Василь Драченко, н-к управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Питання по проплаті медико-соціальних послуг працює. 15 грудня ми повністю закриємо рік і наші потерпілі на виробництві будуть забезпечені усім необхідним згідно ЗУ».
Уникнути повністю нещасних випадків на виробництві – неможливо, зізнаються експерти. Утім, сьогодні потрібно спрямувати усі зусилля на те, щоб максимально зменшити їхню кількість, тобто на профілактику.
Василь Драченко, н-к управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Якщо взяти ту суму, яку ми виплатили за 11 місяців цього року то це буде 22,9 мільйона гривень, це великі кошти, краще спрямувати їх на профілактику цих випадків, тому ми зараз проводимо навчання 450 фахівців, аби зменшити у майбутньому рівень травматизму».
Саме тому виховувати високу культуру безпечної праці, на думку фахівців, слід ще з раннього дитинства. Так, щоб привернути увагу суспільства, а особливо дітей та молоді, у листопаді-грудні-2010 року Черкащина взяла участь у Всеукраїнській акції «Охорона праці очима дітей». В її рамках проведений також і конкурс дитячого малюнку та творів.
Василь Драченко, н-к управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Держгірпромнагляд хоче привернути увагу дітей до розуміння проблеми, яку слід терміново вирішувати. Щоб діти знали, що слід робити, щоб не стати інвалідом на виробництві».
Віктор Онишко, н-к управління Держгірпромнагляду по Черкаській області: «Діти мали висказати у творі, фотографії, малюнку, навіть відеоролику своє бачення праці батьків, безпечної праці, бо сьогодні вони – діти, завтра батьки, і як ми заложимо – так і буде».
Петро Шевченко, голова федерації профспілок Черкаської області: «Дитина повинна знати, що є правила поводження на виробництві, ми знайомилися із творами, бачили у них і біль, і втрату, такі конкурси повинні стати традиційними».
Василь Хижняк, начальник відділу охорони та експертизи умов праці ГУ праці та соціального захисту населення ОДА: «Наші діти не повинні втрачали реальність буття, треба, щоб ця робота продовжилася у школах, щоб охорона життя була на першому місці, бо якщо порахувати з 1991 до 2010 року вже 11,2 мільйони українців загинули на виробництві, 12 мільйонів стали інвалідами, треба думати про профілактику».
Кожен малюнок та кожен твір судді оцінили як належне. Адже на папері діти змогли дуже емоційно та реалістично зобразити реалії життя та біль втрати.
Віктор Онишко, н-к управління Держгірпромнагляду по Черкаській області: «Твір, який написала дівчинка з Берегині – вразив, бо вона змогла на одній сторінці викрити усю тему, горе, трагедію, тому я думаю цей твір достойний не лише обласної, а й української нагороди».
Петро Шевченко, голова федерації профспілок Черкаської області: «Найбільше вразив твір дитини про загибель батька, там такі глобальні питання хто винен і чому все так…»
Суворе журі таки змогло визначити кращих з кращих. Переможцями у цій акції у номінації «Малюнок. Діти віком 8-12 років» стали Надія Новохатько з ЗОШ № 4, м. Черкаси, у номінації «Малюнок. Діти віком 12-16 років» Наталія Дзюбенко зі школи № 20. У номінації «Літературний твір» перемогли Олег Цяпута, з м. Умань та Олександра Михалко з Черкаського колегіуму «Берегиня». У номінації «Фотографія Діти віком 12-16 років» відзначили черкащанку Катерину Юхно. А Артем Хоменко вразив усіх суддів своєю філософською відеороботою.
Роботи саме цих маленьких черкащан надалі гостюватимуть у столиці. І можливо, саме вони отримають нагороди у всеукраїнському етапі конкурсу. Хоча і зараз усі вони є вже переможцями, бо змогли донести до дорослих важливість і цінність такого поняття як життя та сімейний затишок!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащину насувається нова порція снігу й холоду

Погодні умови 21 листопада продемонстрували цілий комплекс небезпечних зимових явищ. Скоро Черкащину знову чекають інтенсивні опади переважно у вигляді...

У Черкасах збирають теплі речі для військових

У Черкасах збирають теплі речі для військових: термоодяг, підстилки для взуття, грілки для тіла і рук. Збір проводитимуть з...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x