Інформація та аналітикаТема дняТема дня: Нарада ФССНВ

Тема дня: Нарада ФССНВ

-

- Advertisment -

Профілактика виробничого травматизму в АПК – одне з пріоритетних завдань, які поставила перед собою Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України в поточному році. Турбує керівництво Держгірпромнагляду і той факт, що рівень травматизму зі смертельними наслідками на підприємствах АПК повільно, але неухильно наближається до рівня вугільної промисловості.

Олексій Хуторний, кореспондент: «Весняно-польові роботи тільки-но розпочалися, а на теренах черкаської області на робочому місці загинуло вже 4 людей. Тому спеціалісти з охорони праці, голови райдержадміністрацій і самі підприємці зібралися у Звенигородці, аби обговорити заходи профілактики травматизму на виробництві та ще раз нагадати одне одному про те, що всі правила техніки безпеки пишуться людською кров’ю».

Територіальне управління Держгірпромнагляду спільно з місцевими органами влади та самоврядування, робочими органами виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області проводять семінар на базі Звенигородської РДА вже не вперше. Спеціалісти невпинно працюють над тим, щоб якомога більше працівників знали про те, як потрібно берегти своє здоров’я та життя, й відповідально ставилися до своєї безпеки.

Степан Дунас, заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України: «Мета цього заходу, який ми сьогодні проводимо спільно з обласною адміністрацією, із залученням усіх представників органів влади, наших соціальних партнерів, аби довести цю проблему до керівників районів, підприємств, щоб із перших вуст вони почули цю проблему й провели відповідну роботу в себе в колективах, на місцях, безпосередньо зі своїми працівниками».

На підприємствах АПК Черкаської області лише за 3 місяці 2013 р. сталося 9 нещасних випадків, в тому числі 4 зі смертельними наслідками. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість нещасних випадків на підприємствах АПК зросла на 99 %, а кількість смертельно травмованих теж зросла. Тому фахівці Держгірпромнагляду, які були присутні на семінарі, наголосили на тому, що весь тягар виробничих травм лежить на плечах керівників підприємств. Адже саме вони повинні налагодити трудову дисципліну в себе на виробництві.

Леонід Бойко, начальник відділу територіального управління Держгірпромнагляду в Черкаській області: «Основним обов’язком керівників підприємств є створення такого рівня організації виробництва, за якої досягатиметься найбільший прибуток. Отже, забезпечення здорових, безпечних умов праці є важливим фактором існування підприємства в умовах ринкової конкуренції».

Аби поліпшити безпеку на виробництві обласною радою вжито комплекс заходів – прийнято спеціальну програму, покликану попередити травматизм в АПК в наступні декілька років.

Степан Дунас, заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України: «Тут ми підготували відповідні заходи спільні. Обласна адміністрація прийняла нещодавно відповідну програму заходів, які будуть направлені на підвищення рівня безпеки й створення безпечних умов, є відповідні доручення першого заступника. І ми будемо спільно працювати над усуненням цих недоліків і дійсно забезпечувати належний контроль».

Найчастіші причини виробничих травм, відзначають фахівці, – погана організація робочого процесу. Від 70 до 90 % усіх нещасних випадків на виробництві стаються саме через нехтування елементарними правилами. Приміром, якщо роботи – з підвищеною небезпекою, керівники повинні бути присутніми на місці й контролювати процес.

Степан Дунас, заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України: «Причина одна – в тому, що сьогодні керівники цих невеличких підприємств необізнані в законодавстві саме в частині організації безпечного ведення робіт. І як перші керівники, як цього вимагає Закон України «Про охорону праці», вони неналежним чином організовують цю роботу. Якби вони організували і контроль належний, і навчання працівників, і їхній допуск, не було б такого рівня травматизму».

На засіданні спеціалісти Держгірпромнагляду також відмітили, що найбільше виробничих травм в АПК серед механізаторів, водіїв, сторожів та підсобних робітників. А тому своєю першочерговою місією фахівці вважають підвищити рівень навчання та інспектування на підприємствах.

Василь Драченко, начальник управління ВД ФССНВ в Черкаській області: «Нас дуже хвилює стан справ із комплектуванням служб охорони праці. Ми зробили звірку по підприємствах АПК: 278 підприємств мають чисельність працівників більше 50 осіб, 262 підприємства мають штатних працівників із охорони праці. Тобто працівники сільського господарства в нашій області показують, як необхідно організовувати службу охорони праці на своїх підприємствах»

У 2012 році страхові експерти перевірили стан умов і безпеки праці та профілактичної роботи на 350 підприємствах АПК й виявили 2600 порушень законодавства про охорону праці. Тому фахівці надали роботодавцям необхідні консультації, як упровадити ефективне управління охорони праці на підприємствах.

Степан Дунас, заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України: «Ми запросили керівників підприємств, вони почують нашу проблему, яка сьогодні є, ми надамо їм інформаційні матеріали. Далі – під час відвідування підприємств наші інспектори будуть зустрічатися також і будуть озвучувати ці проблемні питання. Також ми спільно з фондом сьогодні маємо декілька заходів: розробляються відповідні плакати з охорони праці, ми плануємо відкрити відповідні навчальні класи, де спеціально перед початком таких робіт, щоб керівники пройшли відповідну підготовку короткострокову, аби професіонали довели до їхнього відома певні особливості організації весняно-польових робіт».

Спеціалісти з охорони праці озвучили і свої плани: найближчим часом вони обіцяють провести профілактичні заходи спільно з органами виконавчої влади, із наглядовими інстанціями й правоохоронними органами.

Василь Драченко, начальник управління ВД ФССНВ в Черкаській області: «Що плануємо робити в цій ситуації? Максимально наблизити свою роботу до працівників під час весняно-польових робіт, плануємо активізувати пункти охорони праці. Це все дуже просто. Є експерт із охорони праці, він забезпечений нормативно-правовою базою. І в певні дні приходьте, будь ласка, – необхідна консультація буде надана для фахівців з охорони праці».

Навели чиновники й сумні приклади про те, як елементарна халатність може призвести до трагедії. Начальник державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду в Черкаській області детально ознайомив усіх присутніх із причинами 4 смертей на виробництві, які сталися з початку цього року. Він переконаний, що такі приклади повинні звучати щоденно, аби застерегти інших від помилок. Адже життя працівників та їхніх сімей заслуговує на велику увагу з боку суспільства, переконаний пан Гайдачук.

Юрій Гайдачук, начальник державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду в Черкаській області: «Таким чином ми можемо, підсумовуючи, сказати, що керівник повинен видавати завдання, які не суперечать діючим нормативним актам, а працівник, виконуючи завдання, зобов’язаний дотримуватись технологічного процесу, дбати про особисту безпеку та безпеку оточуючих».

Виконання таких вимог не потребує значних коштів чи часу, впевнені чиновники. Один із найважливіших напрямів, на які необхідно спрямувати кошти, – це оснащення кабінетів із охорони праці та створення відповідних робочих місць для спеціалістів з охорони праці, вважають фахівці.

Володимир Демченко, страховий експерт з охорони праці відділення ФССНВ в м. Звенигородка: «Важливим аспектом профілактики виробничого травматизму є проведення навчання та перевірки знань працівників. Навчання проводиться навчально-курсовими комбінатами безпосередньо в районах, в тому числі й за рахунок коштів фонду».

Спеціалісти Фонду соціального страхування від нещасних випадків наголосили й на інших речах.

Володимир Демченко, страховий експерт з охорони праці відділення ФССНВ в м. Звенигородка: «Важливим питанням є проведення медичних оглядів працівників, атестації робочих місць за умовами праці, забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, створення санітарно-побутових умов. І така робота проводиться».

Отже, підсумували учасники наради, всім службам, які мають стосунок до безпеки робітників, необхідно об’єднати зусилля. Адже за словами голова Держгірпромнагляду Олександра Хохотви (цитую): «Якщо не об’єднати зусилля, то ми будемо лише констатувати рівень травматизму, а цілеспрямованої конкретної роботи не буде». Адже, як казав Публій Сір: «Там, де єдність, там і перемога».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащину насувається нова порція снігу й холоду

Погодні умови 21 листопада продемонстрували цілий комплекс небезпечних зимових явищ. Скоро Черкащину знову чекають інтенсивні опади переважно у вигляді...

У Черкасах збирають теплі речі для військових

У Черкасах збирають теплі речі для військових: термоодяг, підстилки для взуття, грілки для тіла і рук. Збір проводитимуть з...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x