Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах навмання реставрують пам’ятку архітектури

У Черкасах навмання реставрують пам’ятку архітектури

-

- Advertisment -

У Черкасах навмання реставрують пам’ятку архітектури. Аби швидше та дешевше, ремонтники взялися за неї навіть без готового проекту. Таке вкрай непокоїть фахівців. Ця унікальна будівля розташована в самому середмісті. На початку 20 століття там був перший міський банк. А нині приміщення ділять журналісти, музейники, митці та ресторатори. Через останніх ще три роки тому пам’ятка архітектури вже опинялася в епіцентрі скандалу. Без них не минулося і цього разу, каже Вікторія Курченко.

З одного боку ще недоторкана, з іншого – вже розкуйовджена. Пам’ятку архітектури рихтують аж у 12 рук.

Іван, працівник: «Мы вот уже покрасили, подшпаклевали, выровняли. Новые окошка. Все полностью меняется, чухается кирпич, красится».

Реставрують будівлю бюджетним і приватним коштом. По 150 тисяч гривень скинулися область, бо пам’ятка на балансі її ради, і тутешній ресторан. Далі не сила, пояснює його директорка, було ходити під цими стінами. Мовляв, оздоблення будівлі осипалося на голови перехожих.

Олена Облещук, директора ТОВ-власника приміщення ресторану: «Ми звернулися і до редакції «Черкаського краю», і до сусідів. Вони не хочуть цією реставрацією займатися. Ми взяли на себе такі витрати. Ми хвилюємося за тих людей, які ходять по тротуарах, за тих людей, які ходять до нашого закладу».

Та не лише безпекою містян, як каже, клопочеться приватник. Аби не розкошелився на реставрацію будівлі – не бачив би своєї літньої тераси. В обласному управлінні містобудування не приховують: тут спершу не хотіли погоджувати її розташування, але пішли на компроміс. Закон забороняє змінювати зовнішній вигляд пам’яток, тому цей майданчик, за документами, має бути тимчасовим. Показати ж якою буде сама будівля після пластичної операції – чиновники не можуть. Бо в розпал робіт готового проекту досі немає.

Віктор Болотов, заступник начальника управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА: «У зв’язку з тим, щоб усе-таки забезпечити… більш прискорити результат, пішли на певні… ну, не порушення, а на певне суміщення процедур. І для здешевлення робіт знову ж таки, тому що обстеження дуже дороге задоволення… Її обстежували кілька років тому…».

Така економія часу та коштів може дорого вартувати будівлі, каже архітектор Сергій Фурсенко. Вона ризикує втратити свою автентичність, як нехтувати писаними вимогами до таких робіт.

Сергій Фурсенко, архітектор: «Якщо ми робимо проект, ми обстежуємо будівлю, обстежуємо її стан. Якими розчинами фарбували, які в той час фарби були – це теж важливо знати. Якщо такого порядку немає, то можуть бути всякі підробки, всякі халтури, потім воно будуть викинуті гроші на вітер».

На Хрещатику ця будівля ще з початку 20 століття. Частина краєзнавців упевнені: спроектував її відомий архітектор Владислав Городецький. Документальне підтвердження цього ще шукають. У 1914 році в тодішній новобуд заїхав перший міський банк.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Якщо дивитися на інші споруди, то вони якось із часом (навіть у радянські часи) змінюються, то ця кардинально таких змін не відчула. Скажімо, там більше всередині – те перепланування, яке було, відповідно до необхідності. Автентичними лишилися сходи, які є в цій будівлі. Ну, відповідно фасад трішки постраждав».

Коли пам’ятка архітектури постане з новим обличчям – в обладміністрації прогнозувати не беруться. Планам може завадити погода і безгрошів’я. Чиновники не впевнені, що складчини в майже третину мільйона гривень вистачить, аби все тут довести до пуття.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Смілянська громада передала захисникам на передовій сучасну РЕБ-систему

Смілянська міська рада відповіла на запит бійця з позивним «Нестор» про необхідність радіоелектронної системи для підрозділу, що обороняє Україну...

ПАТ “Черкасиобленерго” повідомляє: енергетики Черкащини отримали два потужні вантажні автомобілі від німецьких благодійників

В межах українсько-німецького партнерства енергетики ПАТ «Черкасиобленерго» отримали два вантажні автомобілі Mercedes-Benz Arocs вантажопідйомністю до 10 т з краном...

Цікаве:

Європейські національні чемпіонати: де дивитися футбол сьогодні

Футбольний сезон в Європі в самому розпалі, і вболівальники...

Посудомийні машини: ваш надійний помічник на кухні

Сучасний ритм життя змушує нас шукати способи економії часу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x