У Лисянській ОТГ вчителі з вересня недоотримують заробітну плату.
Про це виданню «Вісті Черкащини» розповів викладач інформатики селищної школи Сергій Хорошенюк.
«З вересня нам подачками дають по 1500-1700 гривень, – нарікає Хорошенюк. – Маю зарплату 6 тисяч. Нас постійно годують обіцянками. Вчителі вже мітинги хотіли влаштовувати. Особисто я крайній раз отримав 1700. Це типу аванс, бо по закону зобов’язані його видавати. Інакше можна було б подати до суду».
Аби прожити, освітянам доводиться підпрацьовувати.
«Особисто я то комп’ютер комусь відремонтую, то картриджі заправлю, – пояснює вчитель. – Якісь 100-150 гривень можна заробити. Боргів повно. Кредитні картки пусті. Позику раніше брав, але зараз ще більше вліз у кредити. Адже треба й хліба якогось купити. За світло та газ теж потрібно платити. Газ мали відрізати. Але впросив бухгалтерію видати трохи грошей. Дали й заплатив. А далі що? У колег та сама ситуація. Трохи легше вчителям, які отримують пенсію. А таким, як я, потрібно викручуватися якось, щоб заробити».
Вчителям пообіцяли до кінця грудня виплатити заборгованість. Якщо цього не станеться, йтимуть до голови громади. Останній ситуацію із затримкою зарплат коментує обережно.
«Я новообраний голова, тому від коментарів з цього приводу поки утримаюся, – каже голова Лисянської ОТГ Анатолій Проценко. – Маю розібратися в ситуації, щоб відповідати компетентно. Але можу запевнити, що до Нового року проблема вирішиться».
Затримки заробітної плати сталися через «дірку» в бюджеті. За неофіційною інформацією її розмір нібито становить близько 5 мільйонів гривень. Це дефіцит, який стосується тільки освітньої галузі громади. Окрім цього є затримки зарплат і медикам.
Як повідомляв сайт vikka.ua, заступник черкаського мера відшкодує 140 тисяч гривень за незаконне звільнення працівника.