Комунальні підприємства Черкас доводитимуть владі, що працюють ефективно. Якщо аргументи будуть не переконливі – вони ризикують піти з молотка. Про це на позачерговій сесії міськради заявила головний фінансист міста Наталія Джуган. На цьому ж засіданні депутати визначили правила гри для підприємств і організацій, які фінансуються із міського бюджету. Зараз таких понад тридцять. У мерії прогнозують: завдяки новаціям їх поменшає вдвічі. Більше про це – в наступному сюжеті.
Зрання під стінами мерії мітинг. На мороз людей вигнала спільна біда.
Василина Андріївна, пенсіонерка: «Комунальні послуги! Пенсія 900, а платить 400».
Ідеологи зібрання – місцеві комуністи. Вони усіляко критикують чинну владу. Меру мітингувальники взагалі оголошують недовіру. Обіцяють звернутися ще й до прокуратури, щоб та розібралася з новими тарифами.
Віктор Роєнко, перший секретар Черкаського обкому КПУ: «Ніякого рішення про підвищення цих цін на тепло та гарячу воду немає. Звідки ж взялися ціни в квитанціях, хто, яким документом регламентував таке підвищення».
Тим часом у стінах мерії розпочинається сесія. Комуніст Орел береться розповідати колегам по депкорпусу, чого його однопартійці разом із пенсіонерами мерзнуть за вікном.
Валентин Орел, депутат Черкаської міської ради (фракція «КПУ»): «Їх привело неспроможність оплачувати такі тарифи, безробіття та бідність».
Відреагував міський голова. Просить не нагнітати ситуацію. Більшість тарифів ще з минулого року затверджують у Києві – Нацкомісія з питань регулювання електроенергетики. Черкаський виконком визначає лише розмір квартплати.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Рішення про затвердження тарифів найближчими тижнями прийматися не буде. У кращому випадку ми вийдемо на кінець березня після повторного проведення зборів і обговорень в кожному житловому будинку».
На тому й все. У депутатів на часі інший клопіт – фінансування підприємств і організацій із бюджету. Робити це за старими схемами вже з наступного тижня не можна. Так постановив Кабмін.
Наталія Джуган, директор департаменту бюджетної політики МВК: «Зробивши аналіз по всіх наших одержувачам коштів, які єсть і фінансуються сьогодні через будь-якого розпорядника коштів, ми побачили, що далеко не всі одержувачі бюджетних коштів можуть підтвердити свій статус».
Дотепер понад тридцять організації отримували кошти з бюджету для реалізації міських програм. А за новими вимогами, говорить головний фінансист міста, шмат із бюджетного пирога дістане десь половина. Із комунальними підприємствами мерія співпрацюватиме по-новому. Місто вже їх не утримуватиме, як раніше, а оплачуватиме лише надані послуги. Відтак підприємства мають довести ефективність своєї роботи. Інакше – ризикують піти з молотка. Депутати нові правила фінансування затвердили. Тепер до 1 вересня виконком має з’ясувати, котрим із комунальних підприємств вручити «чорну мітку».