Кабмін змінив порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно. Відповідна постанова набула чинності 1 січня. Відтепер БТІ й управління Держкомзему більше не перейматимуться нерухомістю. За це візьмуться нотаріуси та реєстратори Центру надання адміністративних послуг.
Микола Кудрявцев, керуючий справами МВК: «Реєстрація всієї нерухомості (будинків, споруд, квартир), яка оформлена відповідно до чинного в минулому році порядку через БТІ, залишається чинною. А документи, які підтверджують ваше право на нерухомість, дійсні».
У мерії переконують: нічого перереєстровувати не потрібно. До нотаріусів чи ЦНАПу треба звертатися у випадку дарування чи купівлі-продажу майна.
Детально про новий порядок реєстрації речових прав на нерухомість розповідає керуючий справами виконкому Микола Кудрявцев.
1. Із чергами та скандалами розпочали по-новому реєструвати права на нерухоме майно в Центрі надання адміністративних послуг. Із чим пов’язний такий ажіотаж? Із низькою пропускною здатністю ЦНАПу?
2. Якою на сьогодні є процедура реєстрації речових прав на нерухоме майно? Скільки коштує така послуга? В який термін заявники отримають необхідні документи?
3. За новою постановою, всі нотаріуси наділені повноваженнями державного реєстратора. Тож звертатися можна і до них?
4. Як Ви на сьогодні вирішили проблему щодо строковості витягів і виписок? Правила про «свіжий витяг» і «не пізніше ніж за три дні» діють і досі?