Цими вихідними в місті завершився традиційний міський фестиваль Співочі вечори. У парку ожило каміння, прозвучали пісні останніх учасників заходу. Сьомий, передостанній день черкаського фесту, відзначився неабияким інтересом до завершених вуличних фонтанів: люди з захопленням розглядали шедеври та активно голосували за улюблені. На сцені літнього театру виступили черкаські виконавці Олександр Кузьменко і Юрій Прокопчук, а також «Володарка оксамитового голосу» та «Княгиня української пісні» Ольга Богомолець. Про передостанній фестивальний день розповідає Ірина Гришко.
Ірина Гришко, кореспондент: «П’ятниця. Передостанній день фестивалю. Вісім «живих каменів» уже завершені. Відвідувачі парку можуть оцінити роботу скульпторів. Утім, людей на алеї стає все менше. Вони поспішають до літнього театру. За 5 хвилин сьома на годиннику».
Мистецьку алею не залишають майстри, які додають останні штрихи до своїх фонтанів. Юрій Олійник працює над скульптурою, яку назвав «Містерія». Колеги спостерігають та оцінюють.
Єгор Зігура, скульптор (м. Київ): «Оцінюю на всі 5 балів».
Переможець першого черкаського фесту Андрій Дацко зі Львова втілив у камені «Дощовий ранок». Парасольки вирізьбити було не складно, каже автор, а ось щоб на них потрапили дощові краплі – доводиться мудрувати.
Утім, здійснити задумане вдалося.
Для вуличних фонтанів майстри обрали найрізноманітніші образи – яблуко, рибу, равлика, жінку. Усі виконані на високому професійному рівні.
Ольга Собкович, мистецтвознавець: «Взагалі весь фестиваль відбувається на високому мистецькому рівні».
Люди від скульптур – у захваті. Уважно розглядають, торкаються.
Тим часом шанувальники авторської пісні зустрічають першого виконавця сьомого дня «Співочих вечорів» Юрія Прокопчука. Артист Черкаського музично-драматичного театру пише і виконує пісні з 17 років. В існування української бардівської пісні не вірить, визнає лише російських митців. Тож бардом себе не вважає, лише автором.
Наступним на сцену вийшов колега співака, також актор, лауреат фестивалів «Срібні струни», «Барди сміються» Олександр Кузьменко. Він переконаний: розуміння авторської пісні – питання «внутрішнього віку» людини.
Справжнім подарунком для городян став виступ відомої в Україні лікарки та найяскравішої виконавиці співаної поезії Ольги Богомолець.