В останній день зими черкасців запросили на гостину …до березневого кота. Витвори мистецтва, присвячені чотирилапим улюбленцям, зібрав новий мистецький проект у Художньому музеї. Організатори заходу переконані: коти і кішки, як ніякі інші тварини, заслуговують на таку публічність. Адже кіт – і герой колискових, і уособлення грації, і символ домашнього затишку, а ще – супутник весни. Яким цього хижака побачили учасники проекту – дивіться у наступному матеріалі.
Люди приємно здивовані. Ще на сходах вони відчули: їх чекає щось креативне. Зрозуміти, наскільки оригінальні роботи представив мистецький проект «У гості до березневого кота», відвідувачам вдалося не відразу. У виставковому залі – ніде яблуку впасти, спалахи фотоапаратів, гамір.
Яна, учасниця проекту: «От мені подобається, як люди реагують, кажуть «киць-киць». Круто!».
Котячий гламур припав відвідувачам до душі.
Юлія, відвідувачка: «Стільки креативу, позитивних емоцій, слава тим, хто цим займається».
42 роботи молодих черкаських митців нікого не залишили байдужими.
Віталій, відвідувач: «Враження чудові, тема цікава і своєчасна. Мені найбільше сподобалися оті дві маски».
Вподобані більшістю відвідувачів паперові шедеври протягом чотирьох днів створювала Ася Гонца. У майстрині до представників «котячої» нації – особливі почуття.
Ася Гонца, організатор виставки: «Котів я обожнюю, в мене у 10 років з’явилася кішка. Я з нею і засинаю, і прокидаюся».
Любить і поважає мурчиків і авторка ідеї проекту.
Оксана Колісник, автор ідеї: «Це самодостатня істота, яка за тисячі років спільного життя з людиною не втратила свого значення і заслуговує на увагу та повагу».
Крім того, яка весна – без нявчання котів! Саме тому 1 березня відзначають Міжнародний день котів.
Оксана Колісник, автор ідеї: «Коти не просто символ весни, вони вимагають весни!»
Папір, хутро, бісер, тканина, глина, туш, гуаш; колаж, витинанка, фотографія, квілінг: любов до котів автори виявили нестримним летом фантазії і представили роботи, виконані різноманітними техніками. Кожна картина чи скульптура – захоплює, викликає усмішку і теплі почуття. «Час, проведений з кішкою, ніколи не витрачений дарма», – якось підмітив Зігмунд Фрейд. Проект довів – це справді так.