Уряд повернув до шкіл профілактичні медогляди. Проте поки лише де-юре. Постанова ще не дійшла до місцевих департаментів охорони здоров’я. Через це лікарі й досі не знають, як по-новому оглядати школярів. Але найбільше медиків турбує, на кого ляже відповідальність за здоров’я дітей: на них або на батьків. Із подробицями наші кореспонденти.
Наскільки здорові черкаські школярі? Перевірятимуть це вже незабаром під час уроків у школі. Такі нововведення запроваджує Міносвіти. Мовляв, батьки спонукали до таких дій.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаського МВК: «Міністр освіти, науки, молоді та спорту спілкувався по інтернету з батьківським комітетом. І батьки висловили своє побажання повернутися до старої радянської методики, коли профілактичні огляди проводили у стінах освітніх закладів».
Медичні пертурбації підтримує і черкащанка Ірина. Бо, за її словами, у розпал передшкільного огляду поліклініки від черг тріщать по швах.
Ірина, мама 8-річного Євгена: «У середньому ми витрачаємо десь два тижні. Мені, як мамі двох дітей, це незручно. Коли ми йдемо в поліклініку, щоби потрапити до лікаря, треба заздалегідь записуватися, займати чергу. А іноді буває так, що черга розписана на місяць. І тоді шукаєш інші можливості, щоби потрапити до лікаря».
На сьогодні достеменно невідомо, як по-новому обстежуватимуть дітей. Чи батьки, як нині, братимуть участь у медоглядах, чи навпаки. На місцях чекають вказівок із МОЗу. Лікарі стурбовані: ситуація з подвійним дном.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаського МВК: «Наскільки дієвим буде зворотній механізм реагування на профогляди з боку батьків. Тому що, по-перше, вони не будуть присутні. Якщо змінюється взагалі методика підходу, яким чином відповідальність за здоров’я дітей буде розділена між медиками та батьками».
Над новою формою огляду дітей і урядовцям, і медикам треба ще неабияк помізкувати.