Черкаси продовжують співати та творити фонтани в камені. Вже третій тиждень у парку 50-річчя фестивалі «Співочі вечори» та «Живий камінь» збирають шанувальників бардівської пісні та знавців кам’яного мистецтва. Цими вихідними скульптори вже показали більш окреслені форми фонтанів і розповіли про творчі пошуки втілення образів у скульптурах. У п’ятницю на сцені «Співочих вечорів» виступали Вітольд Петровський, Олександр Недобор і Сергій Бобров. Наші кореспонденти розкажуть більше.
П’ятниця. Вечір. На алеї лише брати Зігури. Брати-скульптори активно пиляють-рубають, намагаючись не замерзнути.
Микита Зігура, скульптор: «Чесно кажучи, поки мерзнемо».
Вітер і дощ розігнали зівак-порадників. Брати зосереджені на своїх кам’яних жінках. В одного вона – водяна, в іншого – сонячна.
Єгор Зігура, скульптор: «Це жінка-хмара. Композиція має назву «Хмара над Дніпром». Ось тут буде дощ над водою.
Микита Зігура, скульптор: «Я її давно придумав, хотів втілити в життя. Це жінка, яка триматиме сонце. А звідси тектиме вода».
Скульптори на сьогодні завершують, артисти починають. Дощ розігнав багатьох шанувальників бардівської пісні, але найпалкіші прихильники залишились. Ініціатор «Співочих вечорів» – мер міста Сергій Одарич – переконаний: кількість глядачів не впливає на якість концерту.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Коли слухаєш авторську пісню, то не можна працювати головою, можна лише працювати фізично. Треба, щоб голова думала. Це пісні, які примушують думати».
Відкрив 5 концерт «Співочих вечорів» черкащанин Олександр Недобор. Після творчої перерви музикант знову на сцені.
Олександр Недобор, виконавець авторської пісні: «Дуже добре, що є фестивалі, на сцені можна показувати свою творчість, виходити до глядача з старими та новими піснями. Дарувати глядачам своє серце».
Олександр Недобор сам пише і музику, і вірші. Місцевий артист уже склав 5 гімнів про Черкаси. Цього разу презентував оду Дахнівці.
Не менш популярний у Черкасах Сергій Бобров. Рок-співак знайшов у своєму репертуарі пісні, які виконував давно.
Сергій Бобров, виконавець авторської пісні: «Коли ми приїхали з Олександром Кузьменком до Черкас, брали участь у фестивалі «Срібні струни». Бардівська пісня – це інший світ, який асоціюється з багаттям, з палатками, це своєрідний пласт».
Лауреат усеукраїнських і міжнародних фестивалів додав свого тепла до прохолодного вечора. Люди під парасольками підспівували Сергію Боброву.
Завершив концерт росіянин із українським корінням Вітольд Петровський. Молодий виконавець уперше на «Співочих вечорах», але не вперше на черкаській сцені. Тож своїх шанувальників уже має.
Вітольд Петровський, виконавець авторської пісні: «Перші 3 пісні про духовність. Я думаю, вам сподобається».
У його репертуарі популярні радянські пісні з новим аранжуванням. Вітольд Петровський, як справжній романтик, співає про кохання, почуття та душевні переживання.