НовиниЧеркащинаУ чигиринських лісорозсадниках зростає понад 900 тисяч штук сіянців...

У чигиринських лісорозсадниках зростає понад 900 тисяч штук сіянців деревних порід (Фото)

-

- Advertisment -

Лісоутворюючі породи Чигиринського лісгоспу – сосна звичайна та дуб звичайний. Проте через зміни клімату та з метою відходу від монокультур, чигиринські лісівники вводять й інші другорядні породи – дуб червоний, робінію звичайну, березу повислу, ясен звичайний, гледичію колючу, аморфу кущову.

Про це інформує пресслужба Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

lis-ck.gov.ua

Про необхідний запас посадматеріалу на підприємстві турбуються заздалегідь. Так, навесні цього року у лісові розсадники висіяли понад 3000 кг лісового насіння основних та супутніх порід на загальній площі 1,1 га. Тож нині тут зростає понад 900 тисяч штук сіянців деревних порід для заліснення відповідних лісових ділянок вже під час лісокультурної кампанії наступного року.

Сіянці сосни звичайної вирощують у лісорозсаднику Чорнявського лісництва, який є базовим для підприємства. Тут встановлена система крапельного зрошення, тож в спекотні та засушливі періоди сіянці отримують оптимальну кількість вологи.

У лісорозсаднику Трушівського лісництва зростають сіянці дуба звичайного, де також проведена система поливу. Решту порід вирощують в розсаднику Чигиринського лісництва.

Упродовж весняно-літнього періоду лісівники  проводять догляди за сіянцями – для боротьби із хворобами здійснюють хімічну обробку, а також борються із бур’янами. Увесь цей комплекс заходів сприяє оптимальному зростанню сіянців.

«Вирощування якісного посадкового матеріалу має надважливе значення у роботі лісівників, адже саме від якості вирощених сіянців залежить продуктивність майбутніх лісів. Тож ми постійно вдосконалюємо лісокультурний напрямок роботи та працюємо на високий результат», – відзначає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр.

Окрім того, вирощують чигиринські лісівники й декоративний посадковий матеріал. У розсадниках зростає понад 10 тисяч штук декоративних порід – туї західні різних форм, ялівці звичайний, козацький, шаровидний, самшит вічнозелений, верба матсудана, ялина колюча та інші. Їх реалізують населенню, установам, організаціям, а також використовують для озеленення садиб лісництв.

Як повідомляв сайт vikka.ua, до кінця вересня на Черкащині прогнозують спеку та часткові дощі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

В українських пенсіонерів можуть забрати водійські права

Додаткові тести на права для пенсіонер хоче запровадити Верховна Рада України. Законопроект, №8082 додана на розгляд до парламенту. Що передбачає...

Вирізали з автомобіля: на Уманщині сталася жахлива ДТП

До Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що поблизу села Краснопілка, Уманського району, сталась ДТП за участю двох легкових...

Цікаве:

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...

Ліга чемпіонів 2024/2025: видання Goal назвало фаворитів турніру

Видання Goal оновило прогнози на перемогу та назвало фаворитів...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x