Новини на ВІККАВіККА-новиниВ Україні нова дієта – цінова

В Україні нова дієта – цінова

-

- Advertisment -

Черкасцям ожиріння не загрожує. Всі – на новій ціновій дієті. Продуктовий ціносказ змушує економити на харчах. Делікатесом стала навіть раніше загальнодоступна гречка. Два кілограми прожареної крупи коштують, як кіло м’яса. Та й тієї у продажу днем з вогнем не знайти. Ціновий галоп підтримала й олія. Соняшникова здорожчала на чотири гривні. У ціні й овочі. Їхня вартість зросла на п’ять відсотків. На скільки туго доведеться затягти паски, цікавилася кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик. Далі – спеціальний репортаж.

На базар, як і до продуктових магазинів, хоч не потикайся. Там ціни:
Покупець: «Кусаються-кусаються на все!».
Серед цінових рекордсменів колись загальнодоступна гречка. Утім, її на весь базар днем із вогнем не знайти.
Тетяна, продавець: «Господар не бере гречки, тому що дорого. Ми не беремо».
Замість багатої на залізо гречки, покупцям пропонують таблички.
Раїса Анатоліївна, продавець: «Її зараз не беруть – занадто високі ціни для нашого споживача. Він просто не може її за такими цінами брати. Мінімальна ціна від постачальників із заводу була 21 гривня за кіло. А так немає ніякої гречки: низького сорту чи високого. Ніякого».
Покупці обурені.
Наталія Миколаївна, покупець: «Гречка – це ж сміхотворище. На Україні по 25 грн. Крупи всі подорожчали. У мене пенсія 750 грн. – я не можу купить нічого».

Покупець: «М’ясо не дуже дорого, а гречка… Вчора зайшла в «Сільпо» – 20 грн. кіло. О, ото!».
Арифметика нелогічна: два кілограми прожареної гречки коштують, як кіло м’яса.
Людмила Басараб, продавець: «Дуже важко годувати. Варю на газу все: картоплю, буряк, гарбуз. Але ж 35грн., а людей немає. У людини немає за що купити. А сало – взагалі копійки – 8-10 грн., 5 грн. даємо обрізки. Ось кісточки – 3грн., але нікому не треба. Просимо, люди добрі, купіть».
Однак базарувальників більше, ніж покупців. Людям харчі нині не по кишені. Сидять на вимушеній дієті.
Валентина Дмитрівна, покупець: «Нічого не купую, бо все дорого. Сир домашній – 30 грн., молоко – 10 грн. півтора літра. Хіба це не дорого? А яйця, а гречка – страшно навіть слухати. Дуже дорого для мене. Тим більше я пенсію отримую 900 грн.».
Пенсіонер Борис Кіндратович із Привітного теж нарікає на державу.
Борис Кіндратович, продавець: «Усе подорожчало, а молочко селянське на місці. А в бочку забирають 2 грн. – це сміх людський. От хто ж наживається на цьому молоці? Виробник нічого не отримує. А отримують переробники. Так там ще й масло! Тільки коло масла, тільки назва з маслом, а там масла натурального немає. Якби не хотіли».
Та навіть і таке масло, що не в фаворі у Бориса Кіндратовича, в ціні підскочило.
Світлана, продавець: «Конечно, выросла. Всегда коровы запускаються – масло дорожает. Вот весной постепенно опустится цена на масло».
Кілограм заводського нині коштує до сімдесяти гривень. За домашнє просять на 10 гривень більше.
Анастасія Мазуренко, продавець: «Теж із добавками йде, а це натуральне, чисте масло. Без ніяких добавок, із сметани».
Радість у любителів курятини, рису та яєць. Вартість цих продуктів знизилася від одного до чотирьох відсотків. І позитивна динаміка триває. Проте в ціновий галоп пустилась олія соняшникова. Продавці виправдовуються.
Наталія Вітренко, продавець: «Насіння вродило, але багато позакуповувало орендатори, і насіння зараз немає. 12 грн. – це недорого, всього на всього, піднялась на 2 грн.».
Михайло Олексійович, покупець: «Нічого подібного, я в неї купив за 14 грн. – вони вас обманюють. А ви будете показувати, що по 12, а насправді по 14 грн.».
Лідія Володимирівна, покупець: «Дорого, зараз все дорого. Ми пенсію за квартиру заплати, якісь ліки купи. На базар сходить два рази в тиждень накладно».
Владці кажуть: винна політика. Мовляв, комусь вигідно спекулювати на дорожнечі. Згодом додають – проблеми з гречкою передбачували.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «За останні роки ця культура для с/г виробників була збитковою. І протягом останніх 5 років посів гречки в Україні і в нашій області знизився. У 2010р. зібрано лише 133 тис. тонн. Зразу було видно, що цієї кількості зібраної гречки не вистачить».
На Черкащині запаси гречаної крупи вичерпаються ще до кінця маркетингового року, говорить Василь Корнієнко. Утім, проблему з ціносказом обіцяють вирішити якнайшвидше.
Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської ОДА: «Вже викинута в торгівлю і на ринку області гречка не прожарена. Ми її обрушимо з наших запасів. Не прожарена. Будуть бажаючі, будь ласка, беріть. Ціна буде, поки розрахунки йдуть, від 15-16 грн. Дорожче не буде».
На майбутнє державні мужі обіцяють збільшити посіви й організувати до травня обласне підприємство переробки круп. А поки що ціновий галоп обіцяють придушити перевірками. Торговців і виробників лякають спільними бригадами держінспекторів із контролю за цінами і податківців.
Віра Сотник, начальник Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області: «За 2010рік проведено на основні продтовари планових 253 перевірки. Із них допущено порушення державної дисципліни цін 183 суб’єктами господарювання. Застосовано 57 млн. грн. економічних санкцій до суб’єктів господарювання».
Із початку року спекулянтів уже оштрафували на сорок тисяч гривень. Проте ціни продовжують рости.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x