Долати проблеми разом. У Черкасах відкрили центр для дітей із особливими потребами. Такий заклад – своєрідна альтернатива дитячим садочкам. У хворих на ДЦП і ВІЛ-позитивних з’явилась ще одна можливість нормально розвиватися та спілкуватися з однолітками. У центрі діятиме масажний кабінет, тренажерна та ігрова кімнати. З дітьми працюватимуть фахівці. Заклад відкрили за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» на базі Черкаського обласного відділення «Всеукраїнської мережі ЛЖВ». У новоствореному центрі вже побувала кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
У Черкасах з’явився антикризовий центр для дітей із ВІЛ і ДЦП. Тут відвідувачів не лише навчатимуть, а й допомагатимуть долати комплекси та недуги. Для цього в закладі обладнали тренажерну залу, навчальний клас та ігрову кімнату. Незабаром функціонуватиме й масажний кабінет. Усе задля нормального розвитку особливих дітей.
Олена Стрижак, голова Черкаського обласного відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Плануємо відкрити гурток, який готуватиме дітей до школи. Соціальні педагоги будуть із дітьми займатися, щоб підготувати до школи, допомогти батькам».
Центр діятиме за аналогією дитячого садка. З дітьми працюватимуть досвідчені фахівці: соціальні педагоги, психолог і масажист. Перебування в центрі безкоштовне, за потреби – анонімне. Відвідувачам необхідно заповнити лише анкету.
Олена Стрижак, голова Черкаського обласного відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Ми б хотіли проводити групу не тільки з дітьми, а паралельно з батьками. Вчити батьків, щоб вони не соромилися, що вони мають таких дітей, щоб вони між собою мали змогу спілкуватися. Намагалися відстоювати права своїх дітей на навчання, на отримання пільг».
Поява в Черкасах такого закладу стала можлива завдяки антикризовій гуманітарній програмі Міжнародного благодійного фонду «Відродження».
Тетяна Білявська, представник Міжнародного фонду «Відродження»: «Ми посприяли у відкритті антикризового центру батьківства, який функціонує на базі Черкаського обласного відділення «ЛЖВ». Обсяг фінансування від міжнародного фонду «Відродження» склав 60 тисяч гривень. Вони були спрямовані на облаштування центру, ремонт, дещо з обладнання, оплату праці соціальних представників, соціальних педагогів і масажиста».
Нині центр відвідує до дванадцяти дітей.
Поки що в антикризовому центрі батьківства опікуватимуться лише жителями Соснівського району.