Сезон споживання кавунів у розпалі. Нині їх вже можна вживати без остраху, адже вони містять мінімальну кількість нітратів. У Черкасах кавунами торгують наповну. Загалом в обласному центрі визначено 52 місця для торгівлі цілющою ягодою. За смугасту смакоту просять від 75 коп. до 1,5 грн. за кілограм. Що ще, окрім солодкого задоволення, може запропонувати черкащанам кавун – дивіться в наступному сюжеті.
Черкащанка Любов купує кавуни майже щодня. Вона переконана: в серпні кавуни вже безпечні.
Любов, черкащанка: «Я покупаю для того, чтобы ребенка кормить, это витамины для ребенка. У нас дома еще один ребенок, то и ему тоже даем, но и сами очень любим».
Нині в Черкасах кавуни продають чи не на кожному кроці. Аби обрати найсмачніший та найсоковитіший плід, продавці радять користуватися давно перевіреним способом.
Світлана, продавець: «Во-первых, звук должен быть звонким, если звук тупой, то кавун уже переспевший».
Цілюща ягода не просто освіжає у спеку, а й насичує організм корисними речовинами. Крім того, кавун низькокалорійний. Відтак прихильники дієт можуть радіти.
Микола Чепурда, директор аптеки: «Кавун містить вітамін А, С, В1, В6, Р, фолієву кислоту. Також залізо, кальцій, калій та інші поживні речовини».
Завдяки вмісту цих речовин, кавун чудово очищає організм і виводить шлаки. Він лікує сечовивідну систему, очищає нирки та корисний для серця. Рекомендують його вживати при подагрі, захворюваннях печінки та жовчного міхура.
Микола Чепурда, директор аптеки: «Є така думка, що кавун вимиває всі камінці з нирок. Справді, тут є частина правди, але він вимиває уратні солі, калієві й оксалатні, а всі інші можуть накопичуватися».
Тому, говорить лікар, уживати кавуни теж слід обережно та знати міру.
Наталя Кириленко, кореспондент: «Кавун корисний не тільки зсередини, а й ззовні. Шкірку можна висушити, перетерти і вживати натщесерце по 1 ч. л. для зміцнення імунітету. А ще з шкірок кавуна дуже смачне варення».