939 надзвичайних ситуацій – такий підсумок першого півріччя 2009 року на Черкащині. Аби запобігти надзвичайним ситуаціям та оперативно відреагувати на них черкаські еменесники провели тактико-спеціальні навчання особового складу. Рятівники показували навички порятунку на воді, ліквідували витік нафтопродуктів та демонстрували роботу піротехнічної групи. На власні очі усе бачила кореспондентка «ВІККА-НОВИН» Марина Лук’яненко.
На кораблі пролунав перший вибух, а рятувальники вже мчать на допомогу.
Надувний човен евакуює людей з об’єкта, на якому відбулося загорання, екіпаж двох інших рятувальних човнів – витягає потерпілих з води.
Працює на об’єкті й група водолазів. Два з них – занурюються у воду для пошуку потопельників, один залишається на човні для надання першої допомоги.
Гасіння пожежі на судні спеціального призначення – справа рук черкаських рятувальників. За допомогою спеціальної наземної та надводної техніки це пожежникам вдається.
Олександр Головченко, командир відділення СДПЧ-2: «Завдання в нас було одне – загасити буксир за допомогою лафетного ствола та двох пожежних рукавів. Із цим завданням ми впоралися на тверду четвірку».
Одночасно з цим еменесники ліквідують розлив нафтопродуктів та виток хімічно-небезпечної речовини з судна за допомогою встановлення захисного понтону та обробки речовини хімічним сорбентом.
Територію на березі обстежує піротехнічна група, оснащена спеціальною технікою. Представники цього підрозділу за допомогою стріли-маніпулятора спецавтомобіля вилучають вибухо-небезпечні одиниці та завантажують їх у спеціальний контейнер для перевезення.
Ярослав, член піротехнічної групи: «Виявлено вибухонебезпечні одиниці, їх забрали для подальшого знешкодження на підривному майданчику, а ще ми обстежили територію».
Представники організації «Червоний хрест» псевдонадзвичайну ситуацію теж зустрічають у всеозброєнні. Вони готові надати потерпілим долікарську допомогу, одягнути їх, зігріти та нагодувати.
Тетяна Костенко, голова Соснівської районної організації ТОВ «Червоний Хрест»: «У нас на 150 осіб є закладка у випадку надзвичайної ситуації у місті чи регіоні, зокрема одяг, зимовий і літній, білизна, взуття, продукти харчування».
Тактико-спеціальні навчання такого масштабу на Черкащині проводяться вперше. Адже ще рік тому випробування власних сил унеможливлювалося відсутністю необхідної техніки.
Віктор Гвоздь, начальник ГУ МНС України в Черкаській області: «Тоді було поставлене завдання для усіх управлінь і районних, регіональних, міських придбати сучасну і таку потрібну для рятувальників техніку, ці новинки ми сьогодні і побачили».
Однак, за словами Віктора Гвоздя, головне у справі порятунку людей все ж не техніка, а кадри. Мовляв, вони вирішують все.
Петро Гаман, 1-й заступник голови ОДА: «Ми бачили, що служби оперативно взаємодіють, і ця взаємодія досить професійна, я думаю, сьогодні усі упевнились, що потерпілі будуть врятовані у разі виникнення НС на водних об’єктах».
Марина Лук’яненко, кореспондент: «Основної мети тактико-спеціальних навчань досягнуто, учасники дійства про демонстрували очевидцям події злагоджену взаємодію».