Обережно: кліщі!

-

- Advertisment -

У 2004-му їх було лише два, минулого року – вже 31. Випадки зараження хворобою Лайма після укусів кліщів дедалі частішають. У новому сезоні небезпечну інфекцію підхопили вже п’ятеро жителів міста. Ще двадцятьом цей діагноз встановили як попередній. Черкаська область – територія зі сприятливими умовами для циркуляції збудника хвороби – спірохети роду борелія. Чим небезпечний поцілунок кліща та як уберегтися від нього, – знає Ірина Гришко.

Наступного дня після відпочинку на березі річки Світлана на спині у дочки помітила кліща. Паразита видалили самостійно, втім його поцілунок нагадав про себе за тиждень.
Світлана Біла, мати хворої дитини: «Через неділю з’явилося почервоніння, велике коло».
Поява на місці укусу рожевого кола з блідою серединою – еритеми – клінічний прояв небезпечного інфекційного захворювання – кліщового бореліозу, або хвороби Лайма.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «В чем вся сложность: часто люди не обращаются, и краснота исчезает, но через полгода начинаются проблемы с суставами, поражается нервная система».
Кліщі – носії збудника не лише бореліозу, а й вірусного кліщового енцефаліту. Втім, у нашому регіоні вони переносять лише хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт часто реєструють в Криму. Це – іксодові,

тобто здатні передавати інфекцію, кліщі. Щороку у лісопаркових зонах міста та області їх стає більше. Сьогодні кожен другий черкаський кліщ – небезпечний. Якщо на вашому тілі оселився кліщ, дізнатися, який саме – можна здавши аналіз крові або дослідивши живого кровопивцю у санстанції. Лікарі радять не зволікати і проводити профілактику.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «Чтобы избежать последствий, необходимо проводить профилактическое лечение, даже если клеща удалили или он ползал по коже. Борелии могут попасть в кровь через раны».
Перший пік активності кліщів спостерігається з квітня по червень, другий – з серпня до початку жовтня. Тож у період відпочинку без захисту не обійтися.
Ірина Гришко, кореспондент: «Аби приємний відпочинок не мав неприємних наслідків, варто дотримуватись простих правил безпеки: вибиратися на природу у головному уборі та закритому одязі світлого кольору, користуватися репелентами та проводити ретельний огляд тіла та речей після прогулянки у лісі чи парку».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Аграрії Черкаського району активно збирають пізні зернові культури

Сільськогосподарські підприємства Черкаського району продовжують збір пізніх зернових. Про це повідомляє пресслужба Черкаської РДА.  Наразі зібрано 80% площ соняшника, 11%...

На Черкащині збито 9 ворожих БпЛА під час останніх тривог

За попередніми даними, під час останніх повітряних тривог захисники неба знищили 9 ворожих безпілотників. Про це повідомляє начальник Черкаської...

Цікаве:

Іграшки для дорослих: як вибрати ідеальний девайс для яскравих відчуттів

У сучасному світі іграшки для дорослих стають невід'ємною частиною...

Як вибрати страховий поліс для поїздки за кордон: поради мандрівникам

Туристична страховка забезпечує всебічний захист здоров'я та життя мандрівника...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x