У Черкасах зіграли молодого Кобзаря. Минулими вихідними у драмтеатрі відбулася театральна прем’єра «Тарас. Слова». Це третя частина постановки драматичної поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха під назвою «Тарас». Постановку здійснив режисер Сергій Проскурня. У виставі глядач побачив Шевченка молодим, а головне – у період становлення його як художника та поета. На прем’єрі побували наші кореспонденти.
У Черкаському драмтеатрі чергова прем’єра. Тут знову грають Шевченка. На театральній сцені цього разу презентують вже третю частину постановки драматичної поеми-тетралогії відомого українського поета Богдана Стельмаха під назвою «Тарас». Для акторів, автора та режисера – хвилююча мить.
Богдан Стельмах, автор поеми: «Мені здається, що ця річ мені вдалася. А Сергій Проскурня це вдало втілив на сцені».
Сергій Проскурня, режисер вистави: «Я, можна сказати, ризикую побачити критичне ставлення до своєї роботи професійних патріотів, для яких Шевченко – це ікона та пам’ятник. А ми Тараса Шевченка показуємо людиною живою, динамічною».
Утілити всі задуми автора Богдана Стельмаха, каже режисер, йому було і складно, і, водночас, легко.
Сергій Проскурня, режисер вистави: «Складно було, бо я маю свою ідеалістичну модель вистави, яку втілити дуже складно. А легко, бо я, базуючись на природних якостях акторів, не тягну їх за вуха до результату».
Роль Тараса Шевченка виконує заслужений артист України, актор театру та кіно Євген Нищук. Режисер Сергій Проскурня називає його майстром діалогу й імпровізації. Утілити образ Кобзаря актору допомагали діти.
Володимир Осипов, директор Черкаського драмтеатру: «Весь склад задіяний. У цьому році зіграло більше дітей. Вони грають слова».
На сцені театру Шевченко постає перед глядачем молодим та амбіційним. У виставі показують життя і творчість Тараса в період із 27 до 33 років. У цей час Тарас Шевченко саме утверджується як поет і художник. Є членом Кирило-Мефодіївського братства та закохується.
Театральне видовище черкасцям сподобалося. На прем’єрі побувала і творча еліта, і молодь.
Оксана Кучковська, відвідувачка театру: «Це щастя, велике щастя. Шевченківські вистави живуть і актуальні».
Ніна Джулай, відвідувачка театру: «Молодь має дізнаватися про це більше та насолоджуватися, збагачувати свою духовність».
Наталя Гуржій, відвідувачка театру: «Молодь має бачити живе дійство».
Режисер Сергій Проскурня планує завершити драматичну поему-тетралогію до 2014-го. Тоді саме буде 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. На черкаській сцені глядач побачить всі чотири частини театральної вистави про Кобзаря. У спектаклі відтворять життя та творчість Шевченка у зворотній хронології: від смерті до народження. Тоді дійство триватиме близько 6 годин.