Квартири мешканців багатоповерхівки за адресою Пилипенка, 8 підтоплює після кожної зливи. Покрівлю будинку жодного разу капітально не ремонтували. В аварійному стані також перебувають тепло-, водопровідні- та каналізаційні мережі будівлі. Причина тому – банкрутство житлово-виробничої фірми «Обрій-1», на балансі якої й до цього часу перебувають 26 черкаських будинків, серед них і Пилипенка, 8. За підрахунками, на капітальний ремонт «обріївських» будинків необхідно близько 25 мільйонів гривень. У міському бюджеті таких коштів немає.
Тетяна Володимирівна мешкає за адресою Пилипенка, 8 кілька років. Квартира жінки розташована на 9 поверсі. Зазвичай тут, у оселі Пономаренків, води по кісточки. Весняне танення снігів, дощові літо й осінь для мешканців квартири – суцільний жах.
Тетяна Пономаренко, мешканка будинку Пилипенка,8: «По всій квартирі миски, ось на ліжку відра, ви ж самі бачите усе. Я не знаю, як довго можна жити в таких умовах. Коли заливає, то чоловік перебирається на диван, а я ось тут на ліжку з відрами, усю ніч їх зливаю. Уже напади астми, дихати практично неможливо, а якщо заллє коробку, а якщо ліфт…».
Скаржаться на підтоплення й найближчі сусіди Тетяни Володимирівни. Однак самотужки, запевняє жінка, капітальний ремонт покрівлі мешканці будинку не потягнуть. Жінка говорить, що вже не раз оббивала пороги владних і комунальних структур, однак допомоги так і не дочекалася.
У департаменті житлово-комунального господарства міста пояснюють: Пилипенка, 8 – один із так званих «обріївських» будинків. Нині ця житлово-виробнича фірма – банкрут. У своїх будинках збанкрутіла організація ремонтних робіт не проводить уже кілька десятків років. З 2003 року «обріївські» будинки перебувають на технічному обслуговуванні Соснівського СУБу. Однак, силами служби утримання будинків у багатоповерхівці може проводитися лише поточний, а не капітальний ремонт.
Олексій Леонов, директор Департаменту ЖКГ МВК: «Для того, щоб їх взяти на баланс СУБу, необхідно, щоб СУБ їх зміг прийняти, а в тому стані, в якому вони є, це зробити неможливо. Для цього потрібно, щоб усі мережі були, щоб була повна документація. На жаль, таких «обріївських» будинків багато. Зробити капремонт у всіх них коштом міста неможливо».
Утім, запевняє головний комунальник міста Олексій Леонов, вихід є – створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Олексій Леонов, директор Департаменту ЖКГ МВК: «Створити насамперед ОСББ, іншого виходу в них просто немає. Тоді може бути отримане співфінансування, таким чином будуть виділені кошти на покрівлю, причому не тільки на неї. Місто на сьогодні може виділити половину, тобто 50 % потрібних коштів, за умови, що мешканці теж зберуть 50 % суми».
Нині міська влада сподівається на підтримку уряду у вирішенні проблем «обріївських» багатоповерхівок і на часткове фінансування капітального ремонту горе-будинків державою.