Довгоочікуване відкриття в селі Будище. Разом із почесними гостями місцеві поспішають на оглядини нової амбулаторії сімейної медицини.
Валентин Фіщук, головний лікар амбулаторії с.Будище:
"Майже 30 років ми чекали цього дня".
І дочекалися. Медики святкують новосілля в абсолютно новому приміщенні з усім необхідним лікувальним інвентарем. Раніше лікарі тіснилися у дуже малій будівлі.
Валентин Фіщук, головний лікар амбулаторії с.Будище:
"Ми працювали у приспособленому приміщенні. Буду казати чесно – в глиняній будівлі".
Надія Рак, медична сестра:
"У нас один кабінет був і для щеплень, і процедурний. Ми там працювали і всі маніпуляції виконували. А у новій амбулаторії – окремо кабінет для щеплень, маніпуляційна. Це один кабінет лікаря одного, там – кабінет другого лікаря".
Ця амбулаторія обслуговуватиме одразу чотири села – Лозівок, Єлизаветівку, Новоселівку та Будище. А це майже три тисячі пацієнтів.
Григорій Приходько, сільський голова Будища:
"У новій амбулаторії 1 лікар сімейної медицини, дитяча медсестра та медсестра-помічниця. Недостатньо, але в нас також є другий сімейний лікар, який знаходиться у Лозівку".
Селяни такій онові не натішаться.
Алла Соліна, жителька с.Будище:
"Виміряти тиск, пройти обстеження, проконсультуватися з лікарем. Такі послуги. А малесенькі діточки – щеплення. Це дуже довгоочікуваний і корисний для всіх результат праці".
Будівництво амбулаторії тривало 9 місяців. Онова коштувала держбюджету 5 мільйонів 700 тисяч гривень.
Роман Боднар, голова Черкаської ОДА:
"Саме ця субвенція передбачена вирівняти трохи і дати можливість сільському населенню отримувати якісну медичну послугу. Хороші умови, комфортні. Коли людина приходить і відчуває себе повноцінним пацієнтом, а не по залишковому принципу до нього звертаються".
Водночас значний внесок зробили БФ "МХП – Громаді" та птахофабрика "Перемога Нова", що входить до агрохолдингу МХП. Та особисто її керівник Віктор Гринюк. Адже саме у селі Будище розташовані основні потужності підприємства.
Тетяна Волочай, директорка БФ "МХП-Громаді":
"Це одне з базових сіл, де працює МХП, і для нас важлива якість життя тих жителів, які живуть з нами на одній території. Спочатку хотіли спів фінансувати на 10%, там 600 тисяч гривень. У результаті бюджет виріс до мільйона двісті".
За словами сільського голови, саме птахофабрика "Перемога Нова" і БФ подбали про базові елементи зведення амбулаторії.
Кошторис допомоги від МХП за лічені місяці зріс майже вдвічі. Як і перелік виконаних підприємством робіт.
Тетяна Волочай, директорка БФ "МХП-Громаді":
"Це проектна документація, кошторисна документація. Її треба у спеціальних установах робити і це дуже дороговартісна річ. Потім долучалися через комунікації: електрику підключити, свердловину пробурити, щоб тут була вода. Асфальт закатати. Тобто все, щоб тут було зручно і комфортно".
До всього, "Перемога Нова" подбала й про територію навколо амбулаторії. Коштом МХП тут зробили якісне асфальтне покриття, під’їзні дороги, каналізаційні мережі. Тим часом сільський голова Будища анонсує: у приміщенні старої амбулаторії й надалі працюватиме стоматологічний кабінет. Нова ж амбулаторія у Будищі має запрацювати на повну вже прийдешнього тижня.