НовиниЧеркащинаМолодий черкащани підчепив ботулізм, смакуючи в’яленим лящем

Молодий черкащани підчепив ботулізм, смакуючи в’яленим лящем

- Advertisment -

На Черкащині зареєстровано випадок захворювання на ботулізм у 19-річного жителя с. Геронимівка Черкаського району.

Він разом із дружиною вживав копченого ляща промислового виготовлення, інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Розлад зору, порушення ковтання, здуття живота, сухість у роті, диспепсичні явища у хворого проявилися впродовж кількох днів після вечері зараженим продуктом.

По медичну допомогу хворий звернувся лише через два тижні і був госпіталізований до "Черкаської міської інфекційної лікарні" у стані середньої важкості, де йому встановили діагноз "ботулізм".

Чоловікові введено протиботулінічний полівалентний анатоксин, стан його покращився. Наразі він перебуває на лікуванні в інфекційному стаціонарі.

У Держпродспоживлужбі наголошують: при виникненні будь-яких із симптомів не зволікайте, не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.

Довідково:

Ботулізм – це інфекційне захворювання з гострим характером перебігу. Хвороба розвивається в результаті вживання в їжу продуктів харчування, які заражені токсином ботулізму, а також самими збудниками захворювання.

Збудник ботулізму – бактерія, яка утворює в несприятливому середовищі (без доступу кисню) спори, надзвичайно стійкі у зовнішньому середовищі. Мікроорганізм виділяє дуже сильний токсин, здатний привести до смерті захворілого при несвоєчасному проведенні специфічного лікування (введення протиботуліничної сироватки).

Шлях передачі захворювання – харчовий. Людина заражається ботулізмом найчастіше після вживання зараженої їжі, як правило, консервів, м’яса, риби.

Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів домашнього виготовлення, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові та сімейні спалахи захворювань. Якщо інфікованим продуктом є ковбаса, копчене м’ясо, риба, в ньому можлива так звана "гніздова" інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли хворіють не всі особи, які разом вживали один і той же продукт.

Для запобігання захворювання на ботулізм необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх властивостей  (зовнішнього вигляду,запаху, забарвлення).

При появі симптомів захворювання (біль в животі, нудота, блювота, діарея, двоїння в очах, інші порушення зору, сухість у роті) слід негайно звернутися до лікаря, тому що самостійно хворобу вилікувати неможливо, необхідно введення протиботулінічної сироватки.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині померли ще дві особи, інфіковані коронавірусом.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Багачевому рятувальники зняли кота з дашка балкона

У Багачевому 14 січня місцева жителька звернулася до рятувальників, аби допомогти її коту, який майже добу не міг злізти...

Приміщення смілянського коледжу передали черкаському університету

Ректор ЧДТУ Олег Григор та голова Смілянської міської ради Сергій Ананко підписали акт передачі приміщення Смілянського промислово-економічного коледжу Черкаському...

Цікаве:

Чому моторна олива 10w40 є популярним вибором для водіїв?

Моторна олива 10w40 користується популярністю серед водіїв завдяки своїй...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас