Сайт "Черкаських Мавп" продовжує історичну рубрику і знову пригадувати головні події у майже 16-річній історії клубу.
На черзі сезон 2007/2008, який привів у Черкаси сильних легіонерів та продовжив бум баскетболу у місті.
В історії кожного клубу є свої пікові точки. Зважаючи на результати у внутрішньому чемпіонаті, такою можна назвати два перші сезони у Суперлізі, коли черкасці зупинялися за крок від нагород та звісно золото Суперліги 2018-го. Однак, з огляду на міжнародний досвід, справжнім емоційним піком став сезон 2007-2008. У Європі почули про "Черкаські Мавпи". Вихід до чвертьфіналу Кубка Виклику у попередньому сезоні цьогоріч підтримав неймовірний баззер-біттер Роландаса Ярутіса. Наприкінці листопада 2007-го вирішальний кидок у матчі Кубка Фіба проти "АПОЕЛа" був одним з головних кадрів спортивних новин європейських каналів.
З м'ячем Леон Роджерс, заслін ставить Мартінас Андрюкайтіс
Ще в міжсезоння стало зрозуміло, що у Черкасах підбирається боєздатний колектив. Головний тренер Андрій Подковиров прийняв рішення перегорнути сторінку з легендарним Джонсоном. Більшості уболівальників це не сподобалося, хоча й у замін вони отримали, напевне, найсильніший склад за всю історію існування клубу.
Відносно рівний ростер на старті сезону з досвідченими та навіть іменитими гравцями явно обійшовся власникам клубу не дешево. Ярутіс, Ель Хатіб (Ліванський тигр), Лєбєдєв, Андрюкайтіс, Стрейт та Роджерс такий кістяк команди по Суперліговим міркам, як мінімум, вражав. В одній команді опинився кращий гравець "Азії", якому компліменти виписував сам Майкл Джордан (Хатіб), та другий за ефективністю гравець попереднього Кубка Фіба (Роджерс)!
В атаці Фаді Ель Хатіб
Старт Суперліги "Мавпи" очікувано розпочали дуже впевнено. А от у Кубку Фіба їм довелося починати з кваліфікації. Дуель проти кіпрського "Апоеля", напевне, є однією з найпам’ятніших в історії черкаського клубу. Після важкої поразки на Кіпрі – 90:74 – "Мавпи" у переповненому залі зробили справжнє диво. Черкасці "на жилах" вятягли цю гру. Причому за 2 секунди до завершення четвертого періоду рахунок був лише "+13" для команди Подковирова. Перед кидком відчаю Ярутіс ще й встиг розбити високий пресинг і з центру майданчика (неподалік лавки запасних "Мавп") "заткнув" сирену суперкидком – 88:72 – овертайм!
"Я зрозумів, що ми проходимо далі не в овертаймі, а після того, як таке забив Рол, емоції нам просто не залишали вибору, я був впевнений у нашій перемозі в овертаймі", – зауважив після виграного матчу Андрій Лєбєдєв.
Цей баззер-біттер і досі є найпам’ятнішим ігровим епізодом в історії "Черкаських Мавп".
Уже матч з "Апоелем" (який відбувся лише наприкінці листопаду) "Мавпи" грали не в повному своєму складі. Команду, перед якою тоді цілком логічно ставили завдання оформити медалі Суперліги, полишив Джейсон Стрейт. Самі гравці того складу говорили, що Джейсон пішов з команди через конфлікт з харизматичним Ель Хатібом. Трохи згодом полишив Черкаси і Роджерс, який спочатку отримав травму, а потім вирішив припинити співпрацю з клубом. Протягом кількох місяців "Мавпи" виходили на гру усімох. Якщо мотивації хлопцям Подковирова у єврокубках на кілька матчів вистачало, то в Суперлізі справи пішли абсолютно не так, як хотілося. Ефектні перемоги все частіше почали чергуватися з провальними поразками. А після домашнього програшу "Кривбасу", який на той момент був аутсайдером ліги, у відставку був відправлений Подковиров.
Одне з перших фото Арсіча в Черкасах. На фото: Погостинський, Мінленд, Арсіч
На початку 2008-го у клубі почалася інша ера – епоха Арсіча, яка з певними історичними паузами проіснувала неповні три сезони. До цього був ще подвійний виграш в Кубку Фіба у "Банвіта", однак і це не допомогло черкасцям вийти з групи, де далі пішла "Дексія" та "Урал Грейт". До слова, головних проблем у складі уральців тоді "Мавпам" спричинив їх майбутній гравець – Іван Кольєвіч.
Дещо перекроївши склад, "Арсіч" кинувся рятувати сезон для "Мавп". Однак і з приходом тренера збірної Македонії помаранчево-чорних теж мандражило. Дехто це пов’язував з рівнем кваліфікації виконавців, адже потенційні лідери полишили команду ще на старті сезону, трохи згодом пішов і Ель Хатіб, якого попросили залишити клуб самі вболівальники. Ця історія зайвий раз підкреслила важливість для клубу позиції уболівальників та солідарність з нею.
Маклінтон – основний розігруючий "Черкаських Мавп" другої частини сезону
Словом, цей сезон став сезоном радикальних і навіть еволюційних змін. До команди приєдналася низка балкарців, а також американський розігруючий – Маклінтон. У плей-офф черкасці таки "застрибнули", але зробили це лише з сьомого місця. Якщо у попередніх сезонах в матчах на виліт "Мавпи" постійно зустрічалися з "Азовмашем", то цього разу рандеву з потужними маріупольцями відбулося уже в перших матчах плей-офф. В результаті, чвертьфінал завершився невтішним для черкасців рахунком у серії – 0:3, який підсумував далеко неоднозначний сезон.
Навколо основної команди:
Варто відзначити, що, попри нестабільні виступи основної команди, цього сезону клуб приклав велетенських зусиль для розвитку дитячого баскетболу. На одній із прес-коніференцій у 2008-му Михайло Бродський відзначив, що незабаром у команди обов’язково з’являться власні вихованці і навіть спрогнозував, з яких юнацьких команд вони вийдуть.
"Зараз у нас 1000 дітей, які займаються баскетболом. Наші хлопці 1995-го та 1996-го років народження ідуть серед лідерів у своїх чемпіонатах і, повірте, через кілька років кращі будуть грати в основній команді. От тоді ми будемо говорити про патріотизм", – зазначив 12 років тому Бродський. А вже з 2012-го у склад основної команди клубу прийдуть Антон Білоус, Святослав Михайлюк та Олександр Кобець.
Разом з тим нового значення у сезоні 2007-2008 набули баскетбольні вечірки. Вільне спілкування з баскетбольними зірками збирали переповнені клуби. Головним улюбленцем публіки на той час був литовець – Роландас Ярутіс.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Олександр Кобець зійшовся у батлі з хокеїстом.