НовиниЧеркащинаІсторія "Черкаських Мавп": про ефектний вихід в Суперлігу та...

Історія "Черкаських Мавп": про ефектний вихід в Суперлігу та баскетбольний бум (Фото)

-

- Advertisment -

Один із найзнаковіших сезонів в історії головної команди "Черкаських Мавп" – час ефектного виходу в Суперлігу та баскетбольного буму у Черкасах.

Пресслужба БК продовжує історичну рубрики і згадує найвизначніші події за часи існування клубу.

Сезон 2005-2006
Лідери: Джонсон, Госа
Досягнення: півфіналіст Суперліги

За два роки (2003-2005) "Черкаські Мавпи" зробили історичний крок. Наша команда стала однією з небагатьох в історії світового спорту, якій за два сезони вдалося піднятися турнірами на три щабелі. Прописка у Суперлізі на той момент була чимось неймовірним. Причому це було пов’язано не лише з реалізацією амбітних планів, а й з тим, що вперше за історію черкаського спорту наша команда буде представлена в еліті українського баскетболу.

У перехідне міжсезоння між Вищою та Суперлігою було кілька знакових питань. Зокрема: "Де грати? Хто буде тренер? Як зміниться склад?". Зрозуміло, що "Мавпам" потрібен був значно просторіший зал, ніж "Фотоприлад", відтак черкасці перебралися у ПС "Будівельник", де згодом організували масштабну реконструкцію. Відразу зупинитися на кандидатурі тренера так і не вдалося. Роботу влітку розпочав Анатолій Федоренко, опісля тренерські функції на себе взяв білоруський спеціаліст – Олександр Борисов, і аж у другому турі Суперліги до команди прийшов Андрій Подковиров (в той момент розвалився російський "Євраз", де працював спеціаліст). Зрештою, Подковиров виправдав сподівання керівництва. А от про те, що в команді з першого сезону будуть такі сильні лідери, думали далеко не всі, адже вони прийшли уже після стартових турів. А от першим легіонером клубу, який прийшов ще у міжсезоння, став Патрік Уерті. Це білошкірий американський центровий, прізвище якого згадати можуть далеко не всі прихильники клубу. Воно й не дивно, адже з командою цей хлопець провів лише кілька матчів, після чого йому на зміну прийшов легендарний для "Мавп" – Артур Джонсон. Щоправда, Уерті встиг певний час побути зіркою в Черкасах, як-не-як, перший американець в ігрових видах спорту у черкаських командах. 

Патрік Уерті (зліва у задньому ряду) під час "Свята Баскетболу". Поряд Олександр Рибалко, для якого "Мавпи" стали першим клубом Суперліги 

У це ж міжсезоння Черкаси побачили незвичний спортивний івент, який мав назву "Свято Баскетболу". Глобальна подія на центральній площі Черкас була пов’язана з чествуванням чемпіонського складу, який прорубав вікно в українську Суперлігу. Кілька сезонів поспіль це свято ставало одним з найочікуваніших спортивних подій міжсезоння. Зокрема, воно дало поштовх стрімкому розвитку стрітболу в Черкасах.

Матч "Черкаські Мавпи"-"Азовмаш" в Черкасах чекали з нетерпінням. Дебютний матч в Суперлізі, та ще й відразу проти топового клубу України. Причому на гру більшість вболівальників йшли керуючись лише умовним рефлексом. Левова частка любителів спорту протягом перших матчів лише пристосовувались до баскетболу найвищого розмаху, але навіть так точно розуміли, що таке пропустити не мають права. Таким чином черкаський ПС "Будівельник" тріщав по швах від охочих побачити історичний матч. Знаковою фігурою тієї гри став екс-маріуполець – Володимир Гуртовий, який ефективно провів гру проти своєї колишньої команди, однак виграти черкасцям це не допомогло.

 
Один з ключових гравців команди 2005/2006 – Драголюб Відачіч  

Після напруженої гри заяви власників клубу – Михайла Бродського та Сергія Одарича – про медалі Суперліги виглядали доволі амбітними, але уже не безпідставними. Вже після кількох матчів до дуету перших балканських легіонерів у "Мавпах" Відачіча (на фото) та Піштолевіча приєдналися два американці –  Чарльз Госа та Артур Джонсон. Участь цього дуету у становленні клубу важко переоцінити. Госа та Джонсон стали першими зірками "Мавп", які й досі залишаються одними з найколоритніших фігур за всю історію черкаського клубу. 

Баскетбол же в Черкасах у цей час став більше, ніж просто гра. Це було соціальне явище, емоційний вірус, якщо хочете, лихоманка, якою від матчу до матчу жили черкаські вболівальники. Зал традиційно набивався під зав’язку, а команда видавала шоу. Навколо цього згуртувався і фан-сектор, який, починаючи з 2005-го, активно підтримує команду. Дехто з представників нашого фан-сектора і досі підтримують клуб. 

Варто відзначити, що тоді ліга не мала відпрацьованого механізму баскетбольних трансляцій, а відтак черкаські вболівальники дуже часто відправлялися на виїзні матчі клубу, що стало однією з багатьох складових явища, яке в Черкасах тоді називали "Баскетбольний бум". Слово "Мавпи" миттєво породжувало емоційну спортивну асоціацію, а талісману та барабанщицям на вулицях міста, котрі закликали підтримати команду у найближчому матчі, вже ніхто не дивувався. Відтак, під час центральних матчів люди стояли навіть у проходах між рядами. Результати теж тому сприяли. Вже у своєму дебютному році черкасці пробилися у півфінал Суперліги. Там, правда, програли "Азовмашу" з рахунком 2:0 у серії.

Однак це була не головна серія сезону. Всі більше чекали поєдинків за бронзу Суперліги, у яких "Мавпи" мали зійтися з "Хіміком". Южненці мали перевагу власного майданчика і виграли два домашні матчі. "Мавпи" взяли реванш у першому домашньому, однак через два дні поступилися все ж южненцям і віддали їм перемогу у бронзовій серії – 3:1.

Сезон 2006-2007
Лідери: Джонсон, Дікенс
Досягнення: Півфіналісти Суперліги

Апетит приходить…Ну ви самі знаєте коли. Вболівальники відчули, що перший сезон у Суперлізі є легким "перекусом" і що "Мавпи" в наступному мають бути серед лідерів. Успішні виступи на чеському "Кубку Простежова" у міжсезоння лише підігріли ці очікування. Черкасці зуміли залишити у своєму складі трьох лідерів: Джонсона, Госу та Гуртового. Український склад поповнив досвідчений Лебедєв та молодий Буцький, а підсиленням став один з найефективніших форвардів в історії "Мавп" – Кеніел Дікенс. У Черкаси Кеніел приїхав справжньою зіркою, за його спиною уже був драфт НБА і успішні виступи у чемпіонаті Італії та Франції. Доповнював атакувальнц міць команди литовський снайпер – Айнарс Казлаускас. 

Такий доволі сильний та збалансованй склад мав допомогти "Мавпам" дебютувати і у Єврокубках. Правда, спершу був міні-реванш черкасців у регулярному чемпіонаті, коли на виїзді вони переконливо обіграли "Хімік" – 84:61. Відразу після цього під "роздачу" потрапив "Азовмаш", який теж капітулював на своєму майданчику майже з ідентичним рахунком – 63:84. 

Відтак до Кубку Виклику черкасці підійшли у фантастичній формі. Це вплинуло і на потужний страт "Мавп" у груповому раунді турніру, де в перших трьох матчах від Джонсона та компанії по черзі постраждали "Тарту Рок", "Нярдвік" та "ВВС-Самара". Вийшовши у наступну стадію турніру, черкасці зійшлися з "Дніпром". Зустріч у Єврокубку з представником України породила очікуване дербі. Причому напруга у самих матчах стала підсилювачем емоцій. У першій грі чвертьфіналу "Мавпи" мінімально виграли – 89:87, однак, зважаючи на таку хитку різницю, все мало вирішуватися у Дніпропетровську. Там Джонсон видав вражаючий дабл-дабл: 28 очок та 11 підбирань. Але цього було замало, у порівнянні з активністю Лідеки, Завадскаса та Коваля. "Дніпро" виграв проміжну битву сезону – 88:80.  Війна між цими командами продовжилася у чемпіонаті, де вони теж зустрілися у чвертьфіналі. Регулярку команда Подковирова завершила на 3-му місці і тому мала зіграти з шостим – "Дніпром". В обох матчах "Мавпи" здобули ефектні перемоги і вийшли в 1/2 знову на "Азовмаш".

Наприкінці того сезону по-справжньому засяяла зірка молодого Фесенка. Хлопець став одним з творців високих результатів клубу і примусив звернути на себе увагу скаутів НБА (після сезону Фесенко таки перебереться в НБА) . Під пильним наглядом скаутів Фесенко та "Мавпи" провели вирішальні серії того сезону. Чи то скаути були не фартовими, чи то наприкінці сезону черкасці не змогли показати той рівень гри, який допоміг спочатку чемпіонату розгромити "Хімік" та "Азовмаш". Помаранчево-чорні знову програли медальні серії цим клубам. І це при тому, що в бронзовій серії черкасці мали перевагу власного майданчика. Ключовою у боротьбі за бронзу стала друга гра в Черкасах, коли "Мавпи" поступилися – 80:88. Другий програш серії засмутив вболівальника, але вони з упевненістю дивилися у клубне майбутнє. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, першими і дуже хвилюючими роками в історії черкаського клубу були стартові сезони. Саме в них загартовувалися амбіції команди та завдання на майбутні роки. Клуб був заснований у 2004-му році на базі новоствореної першолігової команди.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Сили оборони на Черкащині ліквідували 25 шахедів за ніч

З вечора небо над Черкащиною знову розривали російські БпЛА. Тривога тривала майже десять годин поспіль. Про це повідомляє начальник...

На Черкащині 200 родин ветеранів отримають житло за державною програмою

У 2024 році в Черкаській області передбачено забезпечення житлом 200 родин ветеранів за державними програмами. Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x