Хворих із підозрою на коронавірус в області готові прийняти дві інфекційні лікарні: в Черкасах та Умані. Саме там є бокси для пацієнтів, які потребують ізоляції.
Яким чином відбуватиметься діагностика та лікування хворих – журналістам продемонстрували у Черкаській міській інфекційній лікарні, передає кореспондент vikka.ua.
Так, хворі із симптомами коронавірусу можуть потрапити до інфекційної лікарні двома способами. Перший – після звернення до сімейного лікаря чи виклику швидкої допомоги. У телефонному режимі працівники інфекційки отримують інформацію про пацієнта, якого доставлять у боксовану палату.
Другий варіант: людина з симптомами респіраторного захворювання, яка мала контакт з хворою на коронавірус особою або перебувала у країні-збуднику, може самостійно звернутись в інфекційну лікарню.
Діагностику та лікування інфекційного хворого фахівці апріорі проводять у захисній екіпіровці – костюм із водонепроникного матеріалу, окуляри, маска, рукавички, бахіли.
Приміщення, де відбувається огляд і діагностика хворого
Пацієнтів, які потребують ізоляції, кладуть на каталку і везуть в бокс.
"Тут є необхідна апаратура, щоб моніторити його стан здоров’я. Вимірюємо пульс, тиск, кисневу концентрацію в крові. Якщо питання стоїть про дихальну недостатність, в нас є чотири кисневих концентратори, також один апарат ШВЛ", – розповідає директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.
Бокс розрахований на одного пацієнта. У Черкасах таких ізоляційних приміщень 17. В Умані – 10 чи 12.
Заступник голови Черкаської ОДА Юрій Лесюк запевняє: в області визначена політика щодо того, як діяти, якщо з’явиться необхідність госпіталізувати хворих на коронавірус.
За його словами, в інфекційних лікарнях області коронавірус виявлятимуть методом, який використовувався і раніше для вірусно-респіраторних захворювань:
В Україні на виявлення коронавірусу є тисяча тест-систем, та жодного на Черкащині.
unn.com.ua
Черкаський депутат Тарас Коломієць ставить під сумнів готовність медиків міста до боротьби з коронавірусом. Кілька разів обранець перебував в дитячому відділенні Черкаської інфекційної лікарні разом зі своїм сином.
Відчувши на собі всі незручності тривалого перебування в інфекційній лікарні, депутат ініціював звернення від Партії Вільних Демократів щодо виділення фінансування з міського бюджету для даного медичного закладу: ремонт даху, будівлі, палат, заміну ліжок та матраців, закупівлю медичного обладнання.
Тарас Коломієць додав: необхідне термінове скликання позачергової сесії Черкаської міської ради щодо виділення коштів на потреби міської інфекційної лікарні для профілактично-лікувальних заходів.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкаси не отримали необхідних мільйонів на інсулін. При потребі для жителів міста у 14 млн 608 тисяч гривень субвенції, надійшло лише 2 млн 173 тисячі.
У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини!