Повернути втрачені 270 мільйонів гривень вимагають 24 тисячі ошуканих вкладників кредитних спілок Черкащини. На цей раз – від держави. Вони вийшли під стіни обласної державної адміністрації з вимогою до владців виконати рішення Європейського суду з прав людини. Ця інстанція зобов’язала Українув межах встановленого законодавства нарешті розібратися з кредитними спілками. Адже якщо держава не може покарати винуватців у цій справі, то вона самостійно має відшкодувати втрати населення.
Володимир Андрійович, активіст ГО «Досить нас дурити»: «Немає право ніхто забирати майнов людей, аці гроші – це і є майно громадян».
Активіст ГО «Досить нас дурити» Володимир Андрійович прийшов на мітинг, аби знову нагадати державі – він її громадянин і вимагає від неї підтримки. Для себе та ще 24 тисячі ошуканих вкладників кредитних спілок області. Кожен із них має свою сумну історію.
Вкладники: «Спілка «Капітал», постраждалана 83 тисячі гривень. Язавжди небагато отримувала грошей, відкладала собі на пенсію, щоб потім на пенсії був якийсь прибуток, а тут усе зникло…».
І так уже кілька років вони борються за свої гроші. На мітингахів судах.
Володимир Стадник, голова ГО «Досить Нас Дурити»: «Суд ми виграли. Він визнав протиправність бездіяльності голови ОДА. І ми передали скаргу на голову ОДА в КМУ. В цьому році ми подали ще один запит, знову його ігнорують, знову людей позбавили права боротися за свої права у встановленому законодавством порядку».
Віктор Пилипенко, голова ініціативної групи кредитних спілок Черкаської області: «Відшкодування державою коштів потерпілим від злочину – питання держави.Вона чомусь це питання замовчує, наче нас уже немає на світі, наче нас уже викреслили, але ми хочемо сказати, що ми ще живі».
Живих ошуканих вкладників кредитних спілоксправді стає все менше.
Микола Білостоцький, ошуканий вкладник КС «Імперія» та «Експресія»: «В «Експресії» померло вже 20 людей,у «Капіталі» вже 4 рокитривають суди. Там такий голова правління… Мив суді бачили, він ледве у двері проходить… Уже померло всього 78 осіб, це страшні цифри».
Тож активісти громадської організації налаштовані не чекати, а діяти. Ще один крок – прохання про поміч голови обласної державної адміністрації. Тут мітингувальників зустрічають не дуже радісно.
Віктор Пилипенко, голова ініціативної групи кредитних спілок Черкаської області: «Так нас і не приймають – ні в прийомні дні, ні в неприйомні…».
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Якщо обласні посадовці ніяк не відреагують на вимоги мітингувальників, останні планують звертатися вже до урядників, а можливо – і до Європейського суду з захисту прав людини. Тоді Україні буде непереливки».
Адже Європейська інстанція вже зобов’язала Україну виконувати рішення місцевих судів, зокремай у справах ошуканих вкладників кредитних спілок.