Варто знати, яку гуму взувати. Модний хіт весни-2010 – гумові чобітки. В очікуванні інтенсивної відлиги черкасці масово скуповують взуття, яке захистить від води. Такого попиту на нього не було з радянських часів. Модні витребеньки змінили традиційне призначення та похмурі кольори чобіт. Цікаві принти та різноманітний дизайн перетворили невибагливу взуванку на основну тенденцію сезону. Де купити, як правильно вибрати та носити гумові чобітки досліджувала Ірина Гришко. Далі – спеціальний репортаж.
Ірина Гришко, кореспондент: «Пригріває сонце, співають пташки, у повітрі – запах весни. Для тих, хто долатиме калюжі на своїх двох, не обійтися без…гумового взуття»
Модні витребеньки цього сезону важко уявити без таких чобіт. Через попит на них у цей дитячий магазин завезли не лише моделі для дітлахів, а й для дорослих. Гума для малечі – по 140, для дорослих – від ста дев’яноста гривень.
Світлана, продавець магазину: « Мі продали вже 25 пар, люди купують заздалегідь»
Крім традиційного матеріалу тут представлені також чобітки з піни. Виробник, кажуть продавці, перевірений. На польське взуття тут є уся необхідна документація і гарантія. Вибрати саме те, що потрібно, допоможуть фахівці.
Світлана, продавець магазину: «Резиновую обувь лучше брать на раз мер більше, нога не будет мерзнуть»
Тісне гумове взуття може порватися, тож розмір варто обирати пильно. Доглядати за ним просто: не мити милом, тільки водою, після прогулянки сушити. В іншому магазині пропонують справжні італійські чобітки. Шкіряна устілка наголошує: зроблено законодавцями моди. Ціна на таке взуття вища – чотири сотні гривень.
Жваво торгують гумою і на ринку. На цій ятці минулоріч чоботи не продавали, утім до весни з явилася можливість підзаробити. Тут продають вітчизняні вироби за помірною ціною в межах 90-та гривень.
Продавець на ринку: «Только привезли. – А скільки вже продали?- пар 10».
Гумові чоботи в асортименті не лише взуттєвих торгових наметів. Вони вдало поєднуються навіть з зошитами. Яскраві моделі привертають увагу покупців. Утім, 170 гривень вони віддавати не поспішають.
На цих полицях – угорські чобітки. Вони не гумові, а силіконові, дещо легші і комфортніші. Та й дизайн привабливий.
Краса вимагає жертв, зокрема фінансових. Такі чобітки коштують дві з половиною сотні. Так само, як і чоботи з орнаментом та квітами російського виробництва.
Ірина, продавець на ринку: «Люди активно готуються до весни, тож беруть. Поки не було конкуренції, більше брали, зараз менше, бо в кожній палатці чоботи є, то менше купують».
Аби в гумі було тепло, у продажу є спеціальні хутряні панчохи. Їх можна придбати окремо, або разом із взуттям. Утім, абсолютний комфорт у гумових чоботях гарантують іспанські шкарпетки з термолайту. Вони рятують при морозі до тридцяти градусів.
Олексій Страшко, продавець магазину товарів для активного відпочинку: «Такі носки повістю зроблені зі штучних метеріалів, вони зберігають тепло завдяки спеціальній нитці «ТЕРМОЛАЙТ».
За такі високотехнологічні шкарпетки доведеться віддати від 150-ти до двохсот гривень. Відтак, задоволення похизуватися модними чобітками – недешеве. Утім, дизайнери знають, як зекономити. Для цього знадобиться лише уява.
Тетяна Чосенко, дизайнер: «Модне те, що не таке як у всіх. Ексклюзивну річ можна зробити самостійно, до звичайних гумових чобіт приклеїти тканину, джинс, намалювати акриловими фарбами малюнок».
Втім, у моди на гумові чоботи є по-справжньому практичний аргумент: синоптики прогнозують – вода на вулицях міста стоятиме довго.
Єлена Пономаренко, метеоролог: «З понеділка відлига вдень, і морози вночі. Це стримуватиме активне сніготанення. Талі води нам заважатимуть десь до середини березня. У нас також будуть періодичні опади. Які доповнюватимуть ці талі води».