Більше півтори тисячі безробітних черкащан долучаться до громадських робіт з догляду за ветеранами війни, одинокими та непрацездатними. До такої доброї справи черкащан залучають обласний і міський центри зайнятості, спільно з організацією «Товариство Червоного Хреста» та територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян. Сьогодні на таких громадських роботах працює 350 безробітних черкасців. Усього ж по області їх більше 10 тисяч.
Олена Дмитрівна чекає на свою помічницю з самого ранку. Старенька вже 6 років мешкає одна. Поховала трьох синів і чоловіка. Доглядальниця Людмила для 80-річної бабусі не лише чудова помічниця.
Олена Коваль, пенсіонерка: «Людочка мені як дочка. Радить, заспокоює, бо депресія часто буває».
Бабуся зізнається: без Людмили їй було б вкрай тяжко. Доглядальниця і по господарству допоможе, і словом розрадить.
Олена Коваль, пенсіонерка: «Спасибі, що за нами доглядають. Бо щоб ми без них робили».
Такі прохання працівниця чує щодня. Адже окрім цієї бабусі, Людмила доглядає ще десятьох. Жінка вже 3 роки працює у Придніпровському територіальному центрі. І все це за мінімальну платню. Робота тяжка, але жінка не скаржиться.
Людмила Кондратюк, працівниця Придніпровського територіального центру: «Чесно кажучи, я їду на роботу і думаю, що мені хотілося б. Головне, щоб до мене ставилися так, як я до похилих людей».
До таких робіт активно залучають і безробітних. Міський та обласний центри зайнятості проводять оплачувані громадські роботи.
Наталія Прудівус, заступник директора міського центру зайнятості: «Трудовий договір укладається строком на 2 місяці. Але безробітній може протягом року відпрацювати на таких роботах за наші кошти не більше 180 днів».
Зарплата на рівні мінімальної. Утім, для безробітних – це шанс перетворити свою тимчасову зайнятість у додатковий заробіток і повернутися до трудової діяльності. У місті 350 безробітних доглядають за безпорадними. По області – більше 10 тисяч. Кожен працівник за місяць у середньому обслуговує 10 безпорадних. Серед них – одинокі пенсіонери, непрацездатні, а також ветерани.
Тетяна Мамцева, начальник відділу взаємодії з роботодавцями: «У цьому році значно зросла кількість безробітних, які залучені до цих робіт. Якщо в минулому році витратили 76 тисяч гривень, то лише за 6 місяців цього року витратили близько 220 тисяч гривень».
Збільшення витрат у Центрі зайнятості пояснюють просто: цей рік оголошений «Роком ветеранів». До них – особлива увага.