Півсотні найкращих раритетних хатніх ікон XVIII-XIX століть представлені на огляд відвідувачів Черкаського обласного краєзнавчого музею. Це лише частина величезної колекції, що міститься у фондах музею.
Виставка стартувала напередодні новорічно-різдвяних свят. Востаннє вони експонувались майже тридцять років тому, повідомляє сайт Черкаської обласної ради.
Як розповідають історичні джерела, у XVIII-XIX століттях майже у кожному сільському помешканні були ікони. Вони займали центральне місце в оселі, традиційно на покутті. Люди називали ікони "богами" або "образами". За традицією, зазвичай у хаті було від шести до десяти ікон.
Вони відігравали важливу роль у житті селян – без них не відбувалася жодна найголовніша життєва подія: народження, весілля чи похорон.
Не всі "образи" були біблійними чи канонічними. Джерелом багатьох з них був фольклор та народні перекази і легенди українських сіл. Тому часто обличчя святих, зображених на народних іконах, схоже на сільські обличчя, а вбрання також нагадує селянське.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у музеї Кобзаря триває виставка сценографії від відомих черкаських художників.
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!