Анонімно та безкоштовно. Так можна пройти тест на ВІЛ-інфекцію у черкаському "Центрі громадського здоров’я". Для виявлення антитіл до ВІЛ тут використовують два види: швидкий тест та ІФА-тест, що проводиться у спеціальних лабораторних умовах. Для цього у "Центрі громадського здоров’я Черкаської області" створені усі умови. Відтак результат швидкого – дізнаєтеся за кілька хвилин. Натомість тривалість другого – майже доба. Такі проводяться у лабораторіях зі спеціальним сучасним оснащенням. Усе – на добровільній основі можна дізнатися у кабінетах "Довіри" в "Центрі громадського здоров’я". Понад тим, заклад виконує й інші функції.
Ірина Білоус, медичний директор"Черкаського обласного центру громадського здоров’я":
"На сьогодні ми залишили за собою функцію лікування. Тому що у нас є наші ВІЛ-інфіковані пацієнти, за яких ми несемо відповідальність і контролюємо функцію цю лікування ВІЛ-інфікованих в 26 сайтах по всій області. Сайти – це місце, де люди виконують ентеровірусне лікування".
Проте, ця функція не є основною. Серед них ще й профілактичні, науково-практичні та організаційно-методичні функції у сфері охорони здоров’я. Усе – з метою забезпечення якості лікування хворих на cоціально небезпечні захворювання, зокрема ВІЛ/СНІД, туберкульоз, наркозалежність, вірусні гепатити. Також здійснює підготовку медичних кадрів. В навчально-тренінговому центрі закладу щотижнево відбуваються навчання на курсах тематичного удосконалення. Такі навчання за роки роботи закладу пройшло понад тринадцять тисяч осіб. Тренінг на базі закладу є абсолютно безкоштовним.
Геннадій Грінченко, в.о.начальника відділу стратегічного розвитку, медичної статистики та аналітики:
"Тренінги проходять стосовно ВІЛ-інфекції, але не тільки ВІЛ. Ми можемо проводити на різну тематику. Але більше – стосовно ВІЛ-інфекції. Особливо попередження зараження ВІЛ на робочому місці, серед медичних працівників".
Для забезпечення діяльності центру заклад та його підрозділи оснащені усі необхідним лабораторним оснащенням.
Галина Махова, біолог:
"Це єдина лабораторія в області, де проводяться ці дослідження. Ми оснащені новою апаратурою, також ми проводимо обстеження не тільки на ВІЛ-інфекцію, а на опортуністичні інфекції, робимо СD, Для хворих родимо біохімію і гематологію".
Усе – створено задля турботи про здоров’я українців.
Петро Левченко, в.о. директора КНП "Центр Громадського здоров’я Черкаської обласної ради:
"Ці питання…це треба мати інформацію, треба аналізувати і рекомендувати ті напрямки роботи, для того, щоб зменшувати захворюваність і продовжити життя людини, тому що середній вік українця низький порівняно з віком європейця".
Нині Черкащина на вістрі реформ в охороні здоров’я. Центр громадського здоров’я – це нова сучасна структура з абсолютно новими підходами, функціями та методами роботи. Та процес реформування досі триває.