Напередодні у Черкасах відбулася публічна дискусія щодо проекту Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Усе у межах "Діалогів про Україну". Програма покликана знайти спільні відповіді на найбільш болючі державні питання у форматі діалогу влади і суспільства.
"Сільське господарство – це основна складова любої країни, любого суспільства, оскільки, це економіка, це продовольча безпека".
Дискутували під час зустрічі із громадою заступник Міністра розвитку економіки Тарас Висоцький та уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко. Такі зустрічі проведуть в усіх областях України.
Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки торгівлі та сільського господарства України:
"Це була моя принципова позиція з Черкащини. Ми маємо певні позиції і бачення й готові їх обговорювати. І Президент вчора зафіксував: без фіксації компромісного узгодженого українським суспільством варіанту – далі реформа не буде рухатися".
Під час діалогу із громадою обговорили необхідність зміни у законодавстві, зокрема скасування мораторію на продаж, який створює умови для "чорного ринку" землі.
Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки торгівлі та сільського господарства України: "Законопроект про обіг це одна частин великої земельної реформи. Зареєстровано ще 2 законопроекти: №2194 та №2195. Вони уже доступні. У жовтні буде подано ще два".
На події було представлено плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами. Міністр зазначив, найбільш дискусійними є два пункти: хто може бути покупцем і концентрація земель.
Тарас Висоцький, заступник Міністра економіки торгівлі та сільського господарства України:
"Але є ще важливі моменти,які в будь-якому разі необхідно. Те, що у нас має бути реєстрація. В разі запуску обігу. Люди мають прозоро розуміти і бачити хто володіє. За якими цінами продає".
Продовжив тему уповноважений з питань землі. Роман Лещенко розкритикував роботу Держгеокадастру та окреслив перспективи вирішення земельних проблем.
Роман Лещенко, уповноважений Президента з питань землі:
"Дайте нам кілька місяців і держгеокадастр бульше в нашій країні не буде розпоряджатися власністю Українського народу. Буквально кілька місяців часу. Це буде виключно сервісна служба".
Понад тим, обговорили плани Уряду щодо антирейдерської реформи та питання забезпечення фермерів достатнім фінансування на купівлю землі, а також про захист прав власників паїв. Усе – у живому діалозі між урядовцями та представниками місцевого самоврядування й громадськістю. Очільник області зауважив, такі зустрічі важливі, оскільки громада не лише має можливість почути про законодавчі ініціативи з перших вуст, а й взяти участь у дискусіях та стати співавтором земельної реформи.