Для справжньої творчості немає обмежень у матеріалах. Майстриня Галина Російчук створює дивовижні картини зі звичайного нефарбованого насіння та крупи. Не відстає від майстрині і її рідна сестра Любов Сущенко. Вона дивує Україну картинами з соломи. Доповнює творчість сестер своїм природним живописом і їхній друг Микола Крюк. Ці троє талановитих майстрів із с. Вікнине Катеринопільського району привезли на виставку до Черкас більше сотні оригінальних картин.
Насінинка до насінинки – і виходить картинка. Саме так щовечора чаклує над крупами пані Галина. І робить це не лише на кухні. Вона – авторка серії картин із крупи. Звідки взялося таке захоплення, мисткиня не знає.
Галина Російчук, майстриня: «Я не знаю технології, я просто сідаю та роблю…»
Майстриня зізнається: праця не з легких. Та й часу на створення цієї краси потрібно чимало.
Галина Російчук, майстриня: «Наприклад, оцю картину я створювала 5 місяців. Це було літо, щодня потрошки. Деякі можу створити роботи і за два тижні».
До речі, використовує майстриня лише природні матеріали, без фарби.
Галина Російчук, майстриня: «Тут тільки вуса трошки підмальовані, очі, бо не знайшла таку крупу, а так взагалі усе природне…»
Сестра пані Галини має свій талант. Вона створює унікальні картини із соломи. Кожна робота має безліч дрібних деталей, наповнена національним колоритом і родинними теплом. Адже створюють ці картини і пані Галина, і її троє дітлахів, і чоловік допомагає, випилюючи рамки. Об’єднує ж роботи сестер любов до творчості, яку в дівчатах виховували у родині з дитинства.
Любов Сущенко, майстриня: «Тяжіння до прекрасного та бажання донести це до людей, що прекрасне поруч і треба просто звертати на це увагу».
Свої роботи Микола Крюк разом із сестрами презентував уже неодноразово. Їх у художника-живописця більше сотні. І все це – за півроку.
Микола Крюк, художник: «Натхнення мені надала дружина покійна. У 2008 році писав 2 місяці, у 2009 – 2 місяці, у 2010 – 2 місяці…».
Усього на спільній виставці майстри представили понад сто робіт. Діятиме вона у Краєзнавчому музеї впродовж трьох тижнів.