Новини на ВІККАВіККА-новиниЗбори до школи цьогоріч спустошать гаманці батьків на кілька...

Збори до школи цьогоріч спустошать гаманці батьків на кілька тисяч гривень

-

- Advertisment -

Кілька тисяч гривень – це мінімум, який доведеться викласти батькам, збираючи дітей до школи. На ярмарках і в магазинах за два тижні до 1 вересня аншлаг. Краму там не бракує. Різні й ціни. Так, шкільну форму можна купити й за 250 гривень, а можна викласти за неї всі вісімсот. Та батьки цьогоріч, каже кореспондентка ВІККА-НОВИН Марія Гаврилян, дивляться більше не на цінники, а на якість. Вони добре засвоїли принцип: скупий платить двічі. Продовження теми – у спеціальному репортажі.

Шестирічний Сашко вже за два тижні стане школярем. Для нього це подія довгоочікувана.
Сашко, першокласник: «Я хочу в школу, там будут новые друзья».
Мама почала готувати Сашка до першого класу заздалегідь. Останні два роки водила сина на спеціальні курси.
Сашко, першокласник: «Умею писать, читать, знаю английский и математику».
Останнє літо перед школою Марина присвятила скуповуванню всього необхідного. Сьогодні, говорить, деякі школи самі складають перелік, щоб батьки, бува, чого не забули.
Марина Смірнова, мама першокласника: «Рекомендації для навчального процесу, що треба мати – 5 зошитів, ручки, олівці, альбом, фарби, форма, для теплого періоду футболка та шорти».
Та це, говорить жінка, ще не повний перелік. Канцтовари із гаманця Марини витягли близько трьох сотень гривень. Найдорожчою покупкою стала шкільна форма. Її шили на замовлення, оскільки якість готових жінку не задовольнила. Це обійшлося у п’ятсот гривень.

Марина Смірнова, мама першокласника: «Костюмы смотрела на базаре. Это сплошная синтетика. От 250 гривен. Но я бы не рискнула своему ребенку такое вообще одевать».
У магазинах і на ринках – широкий асортимент шкільної форми. Виробників здебільшого два – Україна та Туреччина. Ціни на вітчизняні вироби, говорять продавці, залишилася незмінними з минулого року. Хоч вартість сировини, додають, і зросла на третину. Руслана Авакімова торгує шкільною формою вже сьомий рік. Сьогодні, говорить, батьки більше зважають не на ціну, а на якість.
Руслана Авакімова, продавець: «Родители были более требовательными и в прошлом году, а сейчас тем более. Выбор большой, поэтому большое внимание уделяют качеству».
Проте продавчиня не пам’ятає, щоб батьки цікавилися сертифікатами чи результатами санітарної перевірки товару. Такі прискіпливі лише лікарі міської СЕС.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар м. Черкаси: «Непоодинокі факти, коли, знявши форму, на шкірі дитини лишалася фарба. Від цього подразнення. Обов’язково треба запитувати у продавців висновки санепідемічної експертизи на ту продукцію, яку ви хочете купити».
Нині, говорить Василь Загородній, санепідеміологи активно перевіряють усі шкільні товари на якість. Самі ж батьки вже давно переконалися, що скупий платить двічі. Тому готові за якісні речі викласти більшу суму. Тетяна має двох дітей. Сьогодні купує їм портфелі. Кілька років тому, пригадує, готуючи старшого сина у перший клас, вирішила зекономити. Ранець за 50 гривень ледь протримався півроку.
Тетяна, мама: «Ліза йде в 1 клас, вибирає собі портфель, але я дивлюся, щоб ортопедична спинка була щоб альбоми влазили, бо ми ще в художню школу ходимо».
Книжкові магазини – теж обов’язкова зупинка для батьків школярів. Регулярні зміни в освітній системі – це ще один удар по сімейних бюджетах. Цьогоріч підручники здорожчали на 20-30%.
Олексій Хуторний, продавець-консультант книжкового магазину: «Кожен рік змінюється підручники. Не знаю чому – чи щоб покращити навчальний процес, чи щоб заробити гроші. Школа зараз стає бізнесом для багатьох людей. Для Міністерства освіти, для видавництв особливо».
Владнати проблему з підручниками Міністерство освіти обіцяє щороку. Від посадовців місцевого рівня батьки чують те саме.
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Враховуючи зміни в законодавстві та перехід на одинадцятирічку, для учнів 10 класів були складнощі, бо підручники надходили впродовж всього року. Проблема була загально державна».
Цьогоріч, переконує Ірина Топчій, навчальні заклади міста отримають всі підручники до 1 вересня. Але й у такому разі підготовка до школи все одно влетить батькам у копієчку. Марина Смірнова підраховує витрати. Купила ще не все, але прогнозує, що в цілому витратить близько трьох тисяч гривень. Менш заощадливим батькам підготовка до школи обійдеться ще дорожче.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині очікується потепління: прогноз погоди на сьогодні

Осередок холоду поступово відходить на північ, тому температура на Черкащині підвищується. Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.  Вранці...

На Черкащині застосовані графіки аварійних відключень

28 листопада о 05:44 у Черкаській області введено графіки аварійних відключень за командою НЕК «Укренерго». Про це повідомляє ПАТ...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x