Одні мисливці полюють на екзотичних тварин, інші – власноруч вирощують і випускають їх на волю. В Умані працівники міжрайонної організації мисливців і рибалок створили справжній рай для фазанів. Там мисливці вже 5-ий рік вирощують птахів, а потім відпускають їх на волю. Усе це мисливці роблять за власний кошт. Адже вважають поновлення природи своєю роботою. На такій пташиній диво-фермі побували наші кореспонденти.
Ці смугасті малятка побачили світ кілька днів тому. Решта готуються до цього у спеціальному інкубаторі. Це ясельна група для фазанів, жартують працівники підприємства. Тому і догляду вона потребує особливого.
Алла Соболь, працівник підприємства: «Ми на них тут кожен день дивимося, перевертаємо разів зо два на день вручну, додаємо водички та дивимося за температурою».
Далі фазани переходять уже в молодшу групу в окремий вольєр.
Доглядальниці зізнаються: ці птахи доволі примхливі. Полюбляють їсти живу рибу, свіжі фрукти та мурах. А ще – фазани дуже перебірливі у спілкуванні.
Надія Матвєєва, доглядальниця фазанів: «Вони якісь надзвичайні, я їх ніколи не бачила, поки сюди не прийшла. Якщо вперше людина приходить, то вони дуже нервуються, літають, скачуть, навіть б’ють».
Виростити дорослого фазана з яйця коштує близько 40 гривень, підраховують мисливці. Утім грошей на добру справу їм не шкода. Вони впевненні: справжній мисливець повинен не лише вміти рушницю в руках тримати, а й природі допомагати.
Юрій Мулько, голова Уманської міськрайонної організації мисливців і рибалок: «Склалося враження, що мисливці завжди тільки полюють, стріляють, убивають. Але це абсолютно не так, бо головна діяльність мисливців – це вирощування, розмноження диких тварин і птахів».
Щороку уманські захисники природи вирощують і випускають на волю від 400 до 1000 птахів. Тримісячних фазанів спочатку селять у спеціальних вольєрах, а за місяць випускають на волю. Цього року уманські мисливці вже випустили 250 фазанів, ще 100 запланували.
Вирощують мисливці, окрім фазанів, ще й поголів’я диких кабанів. Усе тому, наголошують захисники природи, що хочуть зберегти уманські ліси такими, якими вони були ще за Радянського Союзу.