Новини на ВІККАВіККА-новиниТротуари – людям, ринки – торговцям

Тротуари – людям, ринки – торговцям

- Advertisment -

Перетворити центр Черкас на другий Арбат чи Дерибасівську. Від цього б не відмовилися торговці стихійних ринків по вулиці Смілянській, Гоголя та Благовісній. Підприємці готові на все, аби залишитися на насиджених місцях. Навіть облаштовувати та прибирати територію довкола. Натомість пропоновані міською владою місця на ринках їх не влаштовують: районом, квадратурою приміщень та високою орендною платою. Після кількаденного мітингу стихійників під обласною державною адміністрацією, учора їх запросили до діалогу. Пропозиції обох сторін слухали кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Разом із транспарантами «Не знищуйте малий бізнес!», «Просимо залишити наші торгові місця!» кілька десятків підприємців заповнили сесійну залу. Сюди шукати вихід із ситуації прибули мер міста, заступник губернатора та очільник робочої групи щодо впорядкування несанкціонованої торгівлі в області.
Сергій Рябцев, 1-й заступник голови Черкаської ОДА: «Щоб ще раз поговорити про ситуацію, ознайомити вас з проведеною роботою і результатами, яких ми прагнемо досягти. Почати роботу, яка дозволить мати цивілізовані ринки з під’їздом і підходом».
Мер міста Сергій Одарич наголосив, що після подій навесні цього року частина торговців таки пішла з тротуарів і проїжджих частин. Так, зі стихійного ринку навколо ЦДЮТ перенесли 25 місць. Ще 28 підприємців уклали угоди для роботи на промислових ринках. У період переходу на нові робочі місця мер пообіцяв лояльні орендні ставки.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Міськрада зменшила збір зі 100 до 60 грн. і на Криваліївському, і на ринку по Ярославській. Узагалі ми готові переглянути ставки, щоб вам було легше в цей період, поки за вами підуть ваші клієнти».
Виступ міського голови постійно переривали вигуки із зали. Між самими мітингувальниками не було солідарності: одні хотіли порозумітися, інші – конфліктувати далі. Попри гамір, міська влада дотримувалася обраної стратегії і надала підприємцям повний перелік місць для законної торгівлі. Сьогодні вільними залишаються 175 місць для непродовольчої та 100 для продовольчої торгівлі.
Утім, присутніх така перспектива, як і раніше, не зацікавила.
Коли обуреним мітингувальникам надали слово, їхній представник заявив: торгівля на вулиці більш прибуткова, ніж у запропонованих владою умовах, тож підприємці просять повернутися на свої так звані робочі місця. За це вони згодні прибирати і створювати благоустрій довкола. Або ж іти працювати лише на комунальний ринок.
Світлана Шепель, підприємець: «Нас заганять туди, де ми не заробимо».
Дехто у своїх пропозиціях пішов далі і пропонував перепланувати центральну вулицю міста. Аби лише стихійникам було зручно .
Підприємець: «Зробити Дерибасівську або Арбат, облаштувати і зробити новий Арбат, щоб там працювали художники, рух перекрити».

Підприємці жалілися на свою нелегку працю, відсутність доходів із часу ліквідації торгівлі та переконували владців у тому, що вони нікому не заважатимуть. Ось тільки звичайних городян до слова не запросили.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Смілі судитимуть трьох осіб за побиття військовослужбовця та низку інших злочинів

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох осіб, яких звинувачують у погрозах убивством, вимаганні, незаконному зберіганні боєприпасів, хуліганстві...

На Черкащині продали ялинок і сосен на майже 5 млн грн

Під час ялинкової кампанії лісівники філії «Центральний лісовий офіс» реалізували більше 26,4 тисяч різдвяних сосон та ялин на суму...

Цікаве:

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...

Автоматичні вимикачі: призначення та види пристроїв

В електромережах ймовірність появи аварійної ситуації досить висока, тому...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас