Маленькі йєменські хамелеони з’явилися у Черкаському зоопарку. Дві екзотичні тварини – найбільша гордість. Адже розмножуються ці ящірки в неволі дуже рідко. Ще одне поповнення – маленькі плямисті павучки. Батьками стали і парнокопитні жителі зоопарку. Маленький віслючок, якому лише місяць, вже скоро розважатиме, а можливо, навіть і кататиме дітлахів територією парку.
5 видів хамелеонів у черкаському зоопарку – це найбільша колекція в Україні. Вона нещодавно поповнилася ще й новими мешканцями. На світ з’явилися малюки йєменських хамелеонів. Керівники звіринця задоволені. Зазвичай ці плазуни у неволі не розмножуються.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: «Труднощі у тривалості інкубації. Це шість місяців. За цей час можуть бути відчутні коливання температури, а це може призвести до загибелі тварини».
Розмір новонародженого хамелеона – не більше двох сантиметрів. Живуть ці ящірки не довго. Усього 2-3 роки. Тож кумедних плазунів бережуть у тераріумі, як зіницю ока. Примхливих малюків годують переважно маленькими мушками.
Ще одна гордість зоопарку – плямисті еублефари. Ці маленькі флегматичні тварини за кольором відрізняються від дорослих ящірок. Новонароджені розмальовані смугами шоколадного і пісочного
кольору. Дорослі – з крапками на спині.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: «Вся проблема в тому, що в основному народжуються самці. Поки ми не знаємо, хто у нас народився. Будемо сподіватися, що є і самочки».
Ще одна радість для маленьких відвідувачів звіринця – місячне дитинча віслюка. Малюк швидко росте. Його готують до великих звершень.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: «Є думка про те, щоб знайти людину, яка буде займатися цими тваринами. Може будемо катати дітей на поні та віслюках».
Сьогодні у зоопарку триває ремонт фасаду. Скоро тут з’явиться ще й ботанічний сад.