У таксі на візочку. З вересня в Черкасах працюватиме соціальна служба «ІНВА-таксі», яка обслуговуватиме інвалідів-візочників. Натхненником соціального проекту стала голова благодійного фонду «Наддніпрянський» Анна Харченко. Ідея «соціального таксі» була запропонована дівчиною ще 2007. Цьогоріч ініціативу запровадити в місті транспортну службу для перевезення візочників підтримав міський голова Сергій Одарич. Долучилося до проекту й міське таксі. За умовами угоди між міськими посадовцями, благодійниками та транспортною організацією, інвалідів-візочників обслуговуватимуть 3 спеціально обладнані автівки. Більше про спільні дії городян задля усунення просторових бар’єрів у місті знає Марина Лук’яненко.
Чи то додому, чи то у гості, чи на роботу… Відтепер черкасці з особливими потребами зможуть викликати таксі й за півціни дістатися в будь-який куточок міста.
Оксана – одна з шестисот черкасців, які пересуваються на візочках. Більшість цих людей, запевняє дівчина, бачать Черкаси лише з вікна своєї квартири. «ІНВА-таксі», за словами дівчини, суттєво поліпшить умови пересування візочників містом.
Оксана, учасник проекту «ІНВА-таксі»: «Була можливість їздити на маршрутці, чесно вам скажу, це дуже дискомфортно, трапляються дуже нервові кондуктори, які вимагають або платити за проїзд, або довести, що ти інвалід 1-ї групи. А мені, як звичайній людині, хочеться їздити до друзів, на природу, тому, я думаю, це поліпшить мої можливості».
Для зручності візочників одну з трьох автівок переобладнають. Авто облаштують майданчиком із підйомником для інвалідного візка. Терміналом, через який клієнти «ІНВА-таксі» зможуть розрахуватися за отриману послугу, будуть обладнані усі три авто.
Схема виклику «ІНВА-таксі» буде максимально спрощена.
Анатолій Кулик, директор таксі: «Я, скажімо, Сидоров, мені потрібне таксі, диспетчер викликає машину «5-5, 5-9». Вона вільна, погоджується на перевезення, клієнт говорить адресу».
Ігор, водій: «Усе лишається, як і раніше, тільки роботи ще додається. Але це добре, а моє завдання не змінюється –потрібно довести клієнта безпечно і комфортно».
Безпечно та комфортно пересуватимуться містом інваліди-візочники за півціни, решту – сплачуватиме місто. Кожному інваліду щомісячно на користування послугами «ІНВА-таксі» з міського бюджету виділятимуть певну суму. Кошти перераховуватимуться на спеціальну картку.
Анна Харченко, голова БФ «Наддніпрянський»: «Чому зробили саме таку систему? Тому що, по-перше, щоб не їздили тільки для того, щоб їздити, а по-друге, це повинно стимулювати людей, щоб у них у гаманці були свої гроші».
З часом за необхідності суму коштів на картці збільшать, а категорію клієнтів «ІНВА-таксі» розширять.