22 лютого на садибі Канівського заповідника на схилі, що прогрівається сонцем, розквітли перші підсніжники. Про це у Facebook повідомляє науковець Віталій Грищенко.
"Їм "до лампочки", що надворі -5 і холодний вітер. На те вони й підсніжники. Загрозу цим рослинам становлять лише загребущі руки Homo недужеsapiens", – каже чоловік.
Екоінспектори вже розпочали на Черкащині операцію "Первоцвіти-2019", влаштовуючи рейди з охорони ранньоквітучих весняних рослин. Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля первоцвітами. Підсніжники та черемша рахуються саме такими рослинами, повідомляє в соцмережі начальник управління екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.
В межах операції "Первоцвіт" екологи, лісники та правоохоронці проводять перевірки у можливих місцях продажу квітів, а також на залізничних вокзалах, аби припинити збір, перевезення та торгівлю зникаючих первоцвітів.
За словами Олександра Познякова, збір червонокнижних рослин обійдеться громадянам у 340-510 гривень штрафу. Також передбачено покарання за завдану шкоду. За кожну зірвану рослину нараховуються збитки. Якщо рослина зірвана без коріння, тобто без цибулини, за неї необхідно буде сплатити 31 гривню штрафу. Якщо ж зірвана з цибулинкою, штраф за кожну становить 62 гривні.
Адміністративне стягнення також передбачене за продаж першоцвітів. Частиною 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні порушення передбачена відповідальність від 1700 до 3650 гривень штрафу.
Рейди на охорону першоцвітів триватимуть до травня.
Як повідомляв сайт vikka.ua, "чорні" лісоруби на Черкащині вирубали дерев на понад один мільйон гривень.