Цьогорічна рання весна створила сприятливі умови для раннього прильоту перелітних птахів у лісові масиви. Вихованці шкільного лісництва "Лісова хвиля" Лисянської ЗОШ №2 заздалегідь подбали про зустріч пернатих помічників лісу. Протягом зими вони разом з молодшими колегами, учнями шостого класу, які наступного року переймуть естафету шкільної лісівничої справи у старшокласників, змайстрували 60 шпаківень. Розвісили пташині будиночки юні природолюби у Міжнародний день лісів, який вони щороку відзначають різноманітними природничими заходами, повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Роботу в лісі розпочали з короткого інструктажу та розповіді головного лісничого Лисянського лісгоспу Віталія Марусіча про необхідність та техніку безпеки під час розвішування шпаківень у лісових масивах. Шпаківні вихованці шкільного лісництва розвішали в урочищі "Бордюгове" Лисянського лісництва. Це створить сприятливі умови для розселення і розмноження корисних для лісу птахів.
Шпаки, наприклад, – справжні санітари лісу. За добу одна пара шпаків, вигодовуючи пташенят приносить до гнізда 800 різних комах і їх личинок. А ще шпак – великий любитель досить шкідливої сарани.
Окрім птахів, подбали юні лісівники й ще про одну корисну весняну справу – первоцвіти. Адже саме в цей час з’являються ці квіти, приносячи з собою весну, та водночас потерпають від людської руки. Люди часто зривають їх для краси, а нерідко і для наживи. З метою роз’яснення про недопустимість знищення первоцвітів, учні роздали жителям селища листівки з інформацією про необхідність збереження перших весняних квітів та відповідальність за знищення червонокнижної флори.
Як повідомляв сайт vikka.ua, лісівники Черкащини продовжують висаджувати молоді дерева.